ساخت هاشور اتوكد - صفحه 2

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 6 به 10 از 15

موضوع: ساخت هاشور اتوكد

1. Top | #6

عنوان کاربر
    اخراج شده
    ميانگين پست در روز
    0.01
    تشکر ها
    62
    از این کاربر 77 بار در 19 ارسال تشکر شده است.
    سیستم عامل و مرورگر
    سلام امیدوارم که حالتون خوب باشه /// پسوند pat برای فایلهای pattern به کار میره که اگه شما بخواهید در autocad از اون استفاده بکنید باید برنامه نویسی بلد باشید /// حالا 4 راه برای ساختن hatch وجود داره که به ترتیب من میگم چطوری .... 1- با استفاده از برنامه نویسی با Auto lisp که من خودم همیشه از این روش استفاده میکنم 2- با استفاده از xref خارجی که یک روش بسیار سخت و مزخرف است 3- با استفاده از برنامه نویسی vba manager که اونم باید برنامه نویسی بلد باشین 4- که سادترین روش البته بهترین روش برای کسایی که زیاد دنبال دردسر نیستن استفاده از دستور super hatch است ...اگه خواستین بگین من براتون توضیح بدم چطوری باید باهاش کار کنید ... اینم فایل pat که خودتون گذاشتین
    ویرایش توسط events : 11.11.2011 در ساعت 13:37

2. 5 کاربر مقابل از events عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

sirousb (11.11.2011),tala60 (07.12.2013),yalda.mohamadiz (25.09.2015),ZigoR@T (11.11.2011)

3. # ADS
    تبلیغات در مدار

4. Top | #7

عنوان کاربر
    ناظم انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.48
    تشکر ها
    3,883
    از این کاربر 3,845 بار در 838 ارسال تشکر شده است.
    سیستم عامل و مرورگر
    نقل قول نوشته اصلی توسط events نمایش پست ها
    سلام امیدوارم که حالتون خوب باشه /// پسوند pat برای فایلهای pattern به کار میره که اگه شما بخواهید در autocad از اون استفاده بکنید باید برنامه نویسی بلد باشید /// حالا 4 راه برای ساختن hatch وجود داره که به ترتیب من میگم چطوری .... 1- با استفاده از برنامه نویسی با Auto lisp که من خودم همیشه از این روش استفاده میکنم 2- با استفاده از xref خارجی که یک روش بسیار سخت و مزخرف است 3- با استفاده از برنامه نویسی vba manager که اونم باید برنامه نویسی بلد باشین 4- که سادترین روش البته بهترین روش برای کسایی که زیاد دنبال دردسر نیستن استفاده از دستور super hatch است ...اگه خواستین بگین من براتون توضیح بدم چطوری باید باهاش کار کنید ...
    دوست عزیز اگر مقدور هست توضیحشون رو بنویسید تا دوستان استفاده کنن.
    باسپاس
    [دسترسی به لینک ها فقط برای اعضای انجمن امکان پذیر می باشد . همین حالا ثبت نام کنید]

[دسترسی به لینک ها فقط برای اعضای انجمن امکان پذیر می باشد . همین حالا ثبت نام کنید]

5. 2 کاربر مقابل از archi kochoolo عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

events (11.11.2011),sirousb (11.11.2011)

6. Top | #8

عنوان کاربر
    مدیر ارشد سایت
    ميانگين پست در روز
    0.77
    تشکر ها
    7,743
    از این کاربر 8,343 بار در 2,223 ارسال تشکر شده است.
    سیستم عامل و مرورگر
    ممنون میشیم اگه لطف کنین و آموزش بدین

7. 2 کاربر مقابل از sirousb عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

events (11.11.2011)

8. Top | #9

عنوان کاربر
    اخراج شده
    ميانگين پست در روز
    0.01
    تشکر ها
    62
    سیستم عامل و مرورگر
    دوباره سلام عرض میکنم به همه دوستان گلم .... خوب اول یک توضیح مختصری درباره فایل pat یا همون pattern میدم که چی هست چطوری کار میکنه فایل pat مخصوص نرم افزار photoshop است و شما میتونید با فتوشاپ انواع اقسام pattren ها رو درست کنید /// الته نرم افزار های زیادی برای این کار وجود داره که یکی از بهترین این نرم افزار ها Pattern Wizard 2.3 است که یک نرم افزار کاملی است ////حالا شما میتونید از pat های اماده استفاده بکنید و یا pat های آماده رو در فتوشاپ ویرایش بکنید به هر شکلی که میخواهید درشون بیارید /// روش استفاده از فایل pat در cad البته این روش فقط برای ورژنهای 2010و2011و2012 است /// شما فایل مورد نظر خودتون در آدرس زیر در کامپیوتر خودتون کپی میکنید C:\Users\Events\AppData\Roaming\Autodesk\AutoCAD 2012 - English\R18.2\enu\Supportقسمتی که به صورت درشت است در تمام کامپیوتر ها یکی و فرقی نمیکنه که cad شما در کدوم درایو نصب شده باشه این آدرس در درایو c وجود داره البته ویندوز من 7 و cad من 2012 ...حالا وقتی به آدرس زیر رفتین فایل pat خودتون کپی کنید در ادرس زیر //// حالا autocad باز کنید و اگه cad شما از قبل باز بوده ببندید و دوباره بازش کنید ///حالا با زدن کلید h و اینتر پنجره مربوط به hatch باز میشه در گروه type and pattern در قسمت tayp گذینه custom را انتخاب کرده و در پاین همان گروه در قسمت custom pattern بر روی دکمه سمت راست کلید کرده و پنجره hatch pattern palette باز میشه در این پنجره در سر برگ custom شما اسم فایل pat که کپی کرده بودید میبینید بر روی آن کلک کرده و ok را بزنید /// و بعد استفاده بکنید
    ویرایش توسط events : 11.11.2011 در ساعت 16:47

9. 5 کاربر مقابل از events عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

maxpin206 (15.06.2012),sahell (22.07.2012),sirousb (11.11.2011),yalda.mohamadiz (25.09.2015),ZigoR@T (11.11.2011)

10. Top | #10

عنوان کاربر
    اخراج شده
    ميانگين پست در روز
    0.01
    تشکر ها
    62
    سیستم عامل و مرورگر
    ساختن hatch با استفاده از دستور super hatch البته باید بگم در این روش شما دیگه نمیتونید hatch که قبلا ساختین ویرایش بکنید و فایل شما در اصل یک block است اگه بخواهید ویرایش روی اون انجام بدین باید از حالت بلوک درش بیارید و ویرایشتون انجام بدین و بعد به hatch block تبدیلش بکنید ..... روش کار اول از همه دستور super hatch در cad 2009 به بعد میتون پیدا بکنید این دستور به 5 روش مختلف کار میکنه که من فقط 1 روش فعلا میگم ////// روش block /// دستور super hatch با 2 روش میتوان اجرا کرد روش اول در خط فرمان عبارت superhatch رو تایپ کرد و اینتر روش دوم روی عکس نشون میدم ░░ قبل از باز کردن پنجره super hatch باید شکل hatch خودتون در auto cad بکشید و بعد اتمام کار شکل خودتون رو به یک block Difinition تبدیل کرده بلوک کردم دیگه همه میدونن /// حالا بعد دستور super hatch اجرا میکنیم در پنجره باز شده 5 گذینه وجود دارد که ما با گذینه 2 یعنی block کار داریم خوب بر روی دکمه بلوک کلیک کرده در پنجره باز شده پنجره superhatch-insert در جلوی دکمه block نام block مورد نظر وارد کنید البته معمولا نام آخرین ابجکتی که شما به بلوک تبدیل کردن به صورت اتوماتیک در اینجا قرار میگیره /// به بقیه قسمتهاش کاری نداشته باشید و بر روی ok کلیک کنید /// و بعد در وسط صفحه cad یک کلیک کرده فقط یک کلیک ///بعد از این از شما یک عدد به عنوان scale در زاویه x میخواد مثلا بزنید 0.5 و بعد اینتر /// حالا همون عدد برای زاویه y میخواد دوباره بزنید 0.5 و بعد اینتر // بعد از اون یک زاویه از شما میخواد مثلا بدین 30 و بعد اینتر /// و بعد یک سوال از شما پرسید میشه که آیا شما میخواهید از این بلوک استفاده بکنید یا نه دوباره اینتر بزنید و دوباره یک سوال پرسیده میشه که مربوط به corner است شما بزنید اینتر و در آخر در وسط جای که میخواهید هاشور بزنید کلیک بکنید و بعد اینتر حالا میبینید که کار شما هاشور خورده است ...تمام این مراحل من با عکس برای دوستان میذارم تا ببینید .... بای
    ویرایش توسط events : 11.11.2011 در ساعت 16:48

11. 7 کاربر مقابل از events عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

babaeian (30.10.2013),maxpin206 (15.06.2012),sahell (22.07.2012),tala60 (07.12.2013),yalda.mohamadiz (25.09.2015),ZigoR@T (11.11.2011),جاودشت (12.11.2011)

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)