راهنمایی در مورد آرشیکد

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 23

موضوع: راهنمایی در مورد آرشیکد

1. Top | #1

عنوان کاربر
    عضو
    ميانگين پست در روز
    0.04
    تشکر ها
    147
    از این کاربر 157 بار در 67 ارسال تشکر شده است.
    سیستم عامل و مرورگر

راهنمایی در مورد آرشیکد

بچه ها خسته نباشید
    یه مشاوره خواستم بهم بدین در مورد آرشیکد.
    اول اینکه قابلیت های کلیدی این نرم افزار به چه صورته و تا چه اندازه می تونه به یک دانشجوی معماری کمک کنه.( لطفا در صورت امکان قابلیت های آرشیکد را با اتوکد و تری دی مکس هم مقایسه کنید)
    و دوم اینکه اگر من بخوام آرشیکد رو یادبگیرم طوری که بتونه برام کاربردی و مفید باشه باید مسیر یادگیری را به چه شکل شروع کنم منظورم اینه که با توجه به اینکه وقت زیادی ندارم نمی خوام با آزمون و خطا چند روش را امتحان کنم تا نهایتاٌ به روش مطلوب برسم .. خلاصه اینکه با کتاب شروع کنم ؟ کلاس آموزشی برم ؟ سی دی آموزشی بگیرم یا اینکه رو نت دنبال آموزش های دست و پا شکسته باشم و خودم به یه نتیجه ایی برسم؟
    با سپاس - بیغم

2. 3 کاربر مقابل از Bgham عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

Mehraz (01.06.2011),Parvaneh (02.06.2011),sirousb (02.06.2011)

3. # ADS
    تبلیغات در مدار

4. Top | #2

عنوان کاربر
    مدیر ارشد سایت
    ميانگين پست در روز
    0.90
    تشکر ها
    7,211
    از این کاربر 6,834 بار در 1,763 ارسال تشکر شده است.
    سیستم عامل و مرورگر
    سلام
    من خودم بعد از اتوکد اولین نرم افزاری رو که یاد گرفتم آرشیکد بود بدون هیچ کلاسی
    سر طرح ۲ بود که از اول برای نمایش کارم به استاد رفتم اول یه کتاب آموزش آرشیکد از انقلاب گرفتم اومدم خونه نصبش کردم و از دیوار شروع کردم
    ننشستم از اول کتابو بخونم از نرم افزار شروع کردم هر جا سوالی برام پیش میومد دنبال جوابش توی کتاب میرفتم اگر یه موردی بود که جوابش توی کتاب نبود با سرچ توی نت پیداش میکردم
    سرتونو درد نیارم طوری شد که من همون ترم کارمو با آرشیکد تحویل دادم کارم هم مربع ساده نبود یه طرح کاملا منحنی دار و حتی با سقفهای منحنی بود اما خواستم و موفق شدم
    به نظر من آرشیکد ازون دسته نرم افزارهاییه که واقعا تخصصی به معماری مربوطه چون شما کاملا با در و دیوار و مصالح ساختمانی سرو کار دارید
    اگر رویت رو هم دیده باشید دقیقا میشه گفت همون آرشیکده با آپشن های متفاوت و شاید بیشتر اما محیط کاری ارشیکد جذابتره
    از مزایای آرشیکد همین بس که با کشیدن پلان شما در واقع نما و مقطعتونم درست کردید و این یعنی سرعت
    با هر تغییر در پلان این تغییر در نما و مقطع شما هم ایجاد میشه
    اگر بخوایم مقایسه کنیم با تری دی مکس باید بگم که تری دی مکس از نظر ایجاد احجام بسیار منعطفه چون فقط مختص معماری نیست و مسئله دیگه رندرهای قوی مکس هست که البته اون هم به دلیل وجود وی ری در مکس هست
    میتونم بگم ضعف آرشیکد فقط نداشتن پلاگین وی ری هست که به نظرم در چند سال آینده طراحان این نرم افزار قوی ارائه میدن
    شما در تری دی مکس پلان دقیق نما و مقطع دقیق نمیتونید داشته باشید اما آرشیکد این امکانو به بهترین شکل فراهم کرده
    در نهایت توصیه من به شخصه اینه که هیچ وقت به یک نرم افزار وابسته نشید و سعی کنید در اونهایی که به دردتون میخوره ماهر بشید
    موفق باشید
    [دسترسی به لینک ها فقط برای اعضای انجمن امکان پذیر می باشد . همین حالا ثبت نام کنید]

5. 9 کاربر مقابل از Mehraz عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

*fateme* (08.08.2013),Bgham (01.06.2011),iiimamaniii (27.12.2011),Parvaneh (02.06.2011),ramin_mir (01.06.2011),saray (07.07.2012),sirousb (02.06.2011)

6. Top | #3

عنوان کاربر
    عضو کارآمد
    ميانگين پست در روز
    0.20
    تشکر ها
    262
    از این کاربر 965 بار در 366 ارسال تشکر شده است.
    سیستم عامل و مرورگر
    دوست عزيز سلام
    همونطور كه مهراز جان فرمودن موقع كار با آرشيكد سرعت كار شما خيلي بالا ميره به طوريكه همزمان با طراحي پلان، طراحي نما، مقطع و پرسپكتيوهاي داخلي و خارجي طرحتون پيش ميره و از قابليت هاي بسيار خوب آرشيكد استفاده آسان از آبجكتهاشه( در، پنجره، مبلمان، انسان، وسائل نقليه و ..)
    در مورد يادگيريش هم من هيچ پولي بابت كتاب و كلاس ندادماز Help خود برنامه كمك گرفتم كه بهترين مرجع واسه آموزشه.
    من به تري دي مكس تسلط كامل دارم ولي بعضي مواقع به دليل سرعت كار بالا آرشيكد رو ترجيح ميدم. تنها ضعفي كه آرشيكد داره(البته به نظر من) كيفيت رندر اونه كه اين مشكل هم با استفاده از موتور رندر آرتلانتيس حل ميشه(اگه خواستين در مورد آرتلانتيس و آموزشش هم توضيح ميدم).
    اينا چندتا از كاراي خودمه كه با آرشيكد زدم. خوب نشده اما ميخوام كيفيت رندر آرتلانتيس رو ببيني
    [دسترسی به لینک ها فقط برای اعضای انجمن امکان پذیر می باشد . همین حالا ثبت نام کنید]
    ویرایش توسط vanaei : 01.06.2011 در ساعت 23:10

7. 7 کاربر مقابل از vanaei عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

Bgham (01.06.2011),iiimamaniii (27.12.2011),Mehraz (02.06.2011),Parvaneh (02.06.2011),saray (07.07.2012),sirousb (02.06.2011)

8. Top | #4

عنوان کاربر
    عضو
    ميانگين پست در روز
    0.04
    تشکر ها
    147
    از این کاربر 157 بار در 67 ارسال تشکر شده است.
    سیستم عامل و مرورگر
    [دسترسی به لینک ها فقط برای اعضای انجمن امکان پذیر می باشد . همین حالا ثبت نام کنید] عزیز لطفا :
    1- من و بقیه دوستان را از اطلاعات مفیدتون در این
    [دسترسی به لینک ها فقط برای اعضای انجمن امکان پذیر می باشد . همین حالا ثبت نام کنید]بی نصیب نگذارید
    2-
    (اگه خواستين در مورد آرتلانتيس و آموزشش هم توضيح ميدم).
    بله حتماٌ.
    با سپاس - بیغم

9. 4 کاربر مقابل از Bgham عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

Mehraz (02.06.2011),sirousb (02.06.2011),مهسا 1366 (13.06.2011)

10. Top | #5

عنوان کاربر
    عضو کارآمد
    ميانگين پست در روز
    0.20
    تشکر ها
    262
    از این کاربر 965 بار در 366 ارسال تشکر شده است.
    سیستم عامل و مرورگر
    بيغم جان چشم
    من از حالا شروع مي كنم آموزش تصويري آرتلانتيس آماده مي كنم و از محيط برنامه عكس ميگيرم و بزودي براي استفاده همه دوستان توي انجمن نرم افزارها ميذارم

11. 7 کاربر مقابل از vanaei عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

Bgham (02.06.2011),iiimamaniii (27.12.2011),matine (05.02.2013),Mehraz (02.06.2011),sirousb (02.06.2011),مهسا 1366 (13.06.2011)

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)