مشاوره انتخاب دانشگاه...فوری - صفحه 2

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 6 به 7 از 7

موضوع: مشاوره انتخاب دانشگاه...فوری

1. Top | #6

عنوان کاربر
    عضو کارآمد
    ميانگين پست در روز
    0.07
    تشکر ها
    752
    از این کاربر 448 بار در 146 ارسال تشکر شده است.
    سیستم عامل و مرورگر
    نقل قول نوشته اصلی توسط ashti نمایش پست ها

سلام دوست عزیز..

بله اطلاع دارم که بار علمی دانشگاههای دولتی بیشتر هست.کاردانی رو هم یزد بودم وخب شنیدم که غیرانتفاعی ها پایینترن..
    از طرفی چون من باید قبل ازاینکه از رتبم مطلع بشم انتخاب شهر کنم ریسک تهران زدن یکم بالا هست.و خب تهران هم 16 نفر بیشتر برای روزانه نمیگیره.به جز تهران هم جای دیگه ای نمیرم چون دولتی نیستن و اگر قرار به غیرانتفاعی باشه همون اصفهان میمونم.

نه از چندروز پیش شروع کردم برای ارشد بخونم که انشاالله دیگه تهران رو قطعا بیارم.و کارشناسی مدرک اخرم نخواهد بود.

درمورد دوتا از غیرانتفاعی های اصفهان تحقیق کردم.ولی به قطعیت نمیتونم بگم کدومشون بهترن...

1.یکی از این دانشگاهها از نظر سطح علمی بالاتر هست.ولی از طرفی بازدید علمی و...نمیبرن به خاطر تعصبات مذهبی...اون یکی میبرن.(سپهر)

2.دانشگاه سپهر تقاضای بیشتری برای ثبت نام داره،چون رتبه پایینتری میخواد.من نمیدونم این ریسکو بکنم که اول اشرفی رو بزنم بعد سپهر؟؟بعد ممکنه ظرفیت سپهر پر بشه و من برم رو اولیت سومم.

گیج شدم...

حالا شما جای من باشید کدوم رو انتخاب میکنید؟
    ببین دوست عزیز اگه میخوای غیر انتفاعی بزنی خودتو درگیر رتبه نکن چون اونقدرا هم رتبه بالایی نمیخوان (اون هم دانشگاه های اصفهان) و دست آخر هم یه جورایی شمارو به دانشگاه میارن!!!!!!
    اگه انقدر میدونی خوب زدی که رتبه شما تا 500 میرسه تهران رو حتما بزن هم دولتی هم غیر انتفاعی و به ظرفیت دانشگاه ها هم توجه نکن مخصوصا غیر انتفاعی همشون بیشتر میگیرن خیالت راحت . به عنوان مثال سال پیش دانشگاه سوره تا رتبه 400 که 2 برابر ظرفیت بود برای مصاحبه دعوت کرد و دست آخر هم 101نفر(!!!!!!!!!!!!!!) هم از مصاحبه قبول شدن و به داشگاه رفتن (نمیدونم با چه سیستمی)همینطور که میبینید دانشگاه ها بیشتر از ظرفیتشون بر میدارن
    من اگه جای شما بودم (اگر که اولویت خالی دارین و از حدود رتبه خودتون خبر ندارین) ابتدا تهران حتما رو میزدم .
    شما خیلی راسخ هستید که از الان واسه ارشد هم میخونین. عالیه ادامه بدین چون اینجوری حتی اگه کارشناسی هم جای خوبی نرفتین عوضش مدرک ارشد شما از دانشگاه خوبی صادر میشه
    در ارتباط با اون دوتا دانشگاهی که اسم بردید من جای شما باشم یه روز کامل وقت میزارم میرم تحقیق میدانی میکنم !!!!!! از دانشجو ها پرسوجو میکنم و محیط اونجا رو میبینم
    موفق باشید
    حضرت علی (ع) : عالمانه سخن گویید تا قدر شما روشن گردد.

2. 2 کاربر مقابل از engineer1 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

*fateme* (21.08.2013),ashti (21.08.2013)

3. # ADS
    تبلیغات در مدار

4. Top | #7

عنوان کاربر
    عضو
    ميانگين پست در روز
    0.01
    تشکر ها
    50
    از این کاربر 92 بار در 51 ارسال تشکر شده است.
    سیستم عامل و مرورگر
    نقل قول نوشته اصلی توسط ashti نمایش پست ها

سلام دوست عزیز
    برادر شما از صفاهان راضی هستن؟
    ایشون درمورد بقیه این دانشگاهها اطلاعی ندارن؟اشرفی و سپهر؟

درمورد دانشگاه دولتی برای اون دوست عزیزم توضیح دادم.ازاد هم خرجش زیاد بالاس و بلاخره برای خانواده سنگینه...

و اما علمی کاربردی من شنیدن از نظر ارزش مدرک پایینتره.نیست؟
    سلام.برادر من اصلا راضی نیست.ماهم راضی نیستیم که صفاهان درس میخونه.سپهر که خورزوق هست نه داخل اصفهان.اشرفی محیطش شبیه پادگان نظامیه.فقط دانش پژوهان به نظر من خوب هست هم از نظر علمی و هم محیطش.چندتا از دوستان و اساتید خودم هم اونجا تدریس دارن.در مورد علمی کاربردی نجف آباد که خودم لیسانسمو اونجا گرفتم هم باید خدمتتون عرض کنم سطح علمیش در حد موسسه دانش پژوهان هست.اعتبار مدرکش فکر می کنم بهتر از غیر انتفایی هست.حتی من از چند تا اساتید پرسیدم کشورهای اروپایی واسشون مدرک علمی کاربردی باارزشتره.بخاطر اینکه اسم علمی کاربردی یعنی کسب علم همراه با تجربه عملی.
    خدايا کمکم کن تا درهايي که به سويم مي گشايي ندانسته نبندم و درهايي که به رويم ميبندي به اصرار نگشايم. . .

5. 3 کاربر مقابل از شهاب شهابی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

*fateme* (21.08.2013),ashti (21.08.2013),engineer1 (21.08.2013)

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)