اعلام نتایج مسابقه شیت بندی با نرم افزار فتوشاپ "دوره نخستــــ"...دوره اول - صفحه 2

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: با توجه به تصاویر به بهترین اثر رای دهید

رأی دهندگان
26. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • شیت1

0 0%
  • شیت2

1 3.85%
  • شیت3

0 0%
  • شیت4

3 11.54%
  • شیت5

0 0%
  • شیت6

15 57.69%
  • شیت7

3 11.54%
  • شیت8

2 7.69%
  • شیت9

1 3.85%
  • شیت 10

1 3.85%
  • شیت 11

0 0%
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 6 به 10 از 15

موضوع: اعلام نتایج مسابقه شیت بندی با نرم افزار فتوشاپ "دوره نخستــــ"...دوره اول

1. Top | #6

عنوان کاربر
    کاربر فعال معماری
    ميانگين پست در روز
    0.38
    تشکر ها
    5,631
    از این کاربر 4,977 بار در 1,172 ارسال تشکر شده است.
    سیستم عامل و مرورگر
    با سلام ...

شرکت دوستان در این جور مسابقه ها و حضور در گردونه ی چنین رقابت هایی چقدر میتونه تاثیر گذار باشه .

نتایج نظر سنجی هیچ تاثیری در کم کردن ارزش آثار دوستان نداره بلکه "انجمن نقش نگار" به حضور و جسارت تمام دوستانی که با لطف خودشون
    در این رقابت سالم شرکت کردند می بالد .

و افتخار میکنیم که دوستان با سخاوت تمام بدون ذکر نام خود در کنار آثارشون از "عنوان نقش نگار" استفاده کردند.

در نظر داریم که آثار دوستان رو به نقد بگذاریم تا انشا الله در دوره های بعد شاهد آثار به مراتب فاخر تری باشیم .

شیت "1"
    کنتراس رنگی خوبی رو داراست من فکر میکنم رنگ مشکی و رنگ روشن بطور خیلی خوب کنار هم قرار گرفته شده عکسی هم که برای بک گروند استفاده شده فکر میکنم بسیار مناسب بوده . اما اون چیزی که میتونست کار رو شکیل تر بکنه این بود که بک گروند کار اگر کمی کمرنگ تر میشد خیلی بهتر بود شاید در اون صورت باقی تصاویر گویا تر بود . نوشته های شیت سازماندهی جالبی نداره . سعی کنید تمام شیت از یک زبان تبعیت کنه و نوشته ها همچون یک عکس چهر چوب خاصی رو رعایت کنه و همین جوری توی شیت پخش نباشه .
    امیدواریم که در دوره بعد شاهد حضورتون باشیم .در پایان برای شرکت در این دوره بی نهایت سپاسگزاریم .
    پایدار باشید .
    شیت "2"
    این شیت یکی از کارهایی بود که من یه ایده طراحش تبریک میگم . استفاده از رنگ آبی و کشیدن اون در بستر عکس . زاویه دید بسیار خوب در تصویر بزرگ .قرار گیری به جا و مناسب برش . و کادر بندی خوب.
    من به فرستنده این اثر خسته نباشید میگم و امیدواریم که در دوره های بعد شاهد آثار فاخرتری از ایشون باشیم .
    پایدار باشید .
    شیت"3"
    نکته ی قابل تقدیری که در این شیت وجوداره نحوه قرارگیری شیت هست که باعث عظمت دادن به ارتفاع برج هاست . اما اون چیزی که این کار رو کمی تحت تاثیر خودش قرار داده و کم رنگ کرده قرار گیری هکس های 45 درجه ای در شیت هستش.
    یادمون باشه که در شیت بندی مگر در مواردی خاص هیچ عکسی نباید زاویه دار باشه . منظورم از موارد خاص زمانی هست که در پشت این چرخش ایده ای قرار گرفته باشه مثلا شکل ساختمان یا بنای مورد نظر .
    شاید هیچ کدوم از ماها به سه قسمت بودن اسم اثر فکر نکردیم اون جوری که شما سه قسمتش رو به واسطه ی خطوط به سه برج نسبت دادی.
    برای حضورتون ممنونیم و دوست داریم که در دوره های بعد باز هم آثارتون رو ببینیم و استفاده کنیم .
    پایدار باشید
    شیت"5"
    همیشه استفاده از بگ گروند مشکی به کار ابهت خاصی میده و این هنر از چشمان این شرکت کننده پنهان نمانده .
    توضیحات بسیار کامل و شامل بوده و اون چیزی که باعث میشه من این کار رو تحسین کنم نحوه قرار گیری عناصر در شین بندی هستش که کاملا اصولی و در چهار چوب قرار گرفته بطوری که نمیشه قرار گیری عناصر رو بی علم تلقی کرد .
    فکر میکنم اگر گرافیک کار کمی بهتر بود و روی اون کار میشد این کار یکی از آثار بی نقص این دوره محسوب میشد .
    به فرستنده اثر خسته نباشید میگیم و امیدواریم که در دوره های بعد حتما شاهد حضورشون باشیم .
    پایدار باشید
    شیت"6"
    این شیت جزء اون دسته از آثاری بود که هیچ جایی برای نقد نگذاشته و فکر میکنم بسیار خوب و اصولی طراحی و ارائه شده . هارمونی رنگ مناسب . قرار گیری بجای عناصر و گویایی کامل.
    ممنون از حضورتون و کار بسیار خوبتون . امیدواریم که در دوره ای بعد بتونیم همچنان از محضرتون استفاده کنیم .
    پایدار باشید
    شیت"7"
    این شیت هم جزء اون دسته از آثار بود که برای رای دادن به اثر برتر کار رو برای مخاطب سخت میکرد . استفاده از رنگ مات و سرد در کنار رنگ گرم ... خطوط صورتی رنگ چنان بجا بکار رفته بود که به شیت قوت و جان میداد.
    هنر و ایده این دوست عزیز فکر میکنم ایده بسیار خوب و قوی رو در بر داشته که جای تحسین داره .
    از حضورتون تشکر میکنیم و دوست داریم که در دوره های بعد باز هم از کارهاتون استفاده کنیم .
    پایدار باشید
    شیت"8"
    این شیت یکی از متفاوت ترین شیت های این دوره بود . استفاده از رنگ هایی که اگر به تنهایی قرار میگرفتن انقدر نمیتونست در بیننده جادو کند . این شیت در چشم ببیننده نسبت به باقی آثار دید متفاوتی به اثر میداد. و من با دیدن این شیت ذهنیت جدیدی به بنا پیدا کردم .بیشتر شبیه یه نقاشی یا یک ایده قبل از اجراست که قرار دادن ماکت بنا این رو تقویت میکنه .
    به فرستنده اثر خسته نباشید میگم و از حضورشون قدر دانی میکنیم . امیدواریم که باز هم حضورشون ما رو دلگرم کنه .
    پایدار باشید
    شیت"9"
    قبل از بررسی کار این دوست عزیز من از ایشون یک تشکر ویژه دارم چرا که ایشون با اینکه جزء کسانی بودن که دیر تر از سایرین برای شرکت در مسابقه اعلام آمادگی کردن ولی اثرشون رو یک هفته پیش از پایان مسابقه ارسال کردن . و دقیقا اولین نفر.
    اگر مطالب شیت کمی خوانا تر بود فکر میکنم به کار جلوه بیشتری میداد .
    نوع پس زمینه کار که شبیه یه کاعذ مچاله شدنست هم در نوع خودش ایده خوبیه و به بیننده این حس رو میده که انگار از یه کاغذ مچاله عکس گرفته شده .
    از حضورتون صمیمانه سپاسگزاریم و امیدواریم که باز هم شاهد حضورتون باشیم .
    پایدار باشید
    شیت "10"
    این شیت رو من به وجد میاره . استفاده از رنگ گرم به خوبی در ذهن مخاطب انقلاب ایجاد میکنه .
    این شیت جرء شیت هایی بود که با تصویر به خوبی بنا رو معرفی کرده . اگر متن ها زیاد واضح نیستن دلیل بر ضعف کاربر نیست و مشکل از عدم توانایی سیستم هستش من پیشنهاد میکنم که بعد از ذخیره عکس اون رو مشاهده کنید و در مورد کیفیت اون تصمیم بگیرید.
    به فرستنده اثر خسته نباشید میکم و امیدواریم که بتونیم در دوره های بعد شاهد آثار خوبتون باشیم .
    پایدار باشید .
    شیت "11"
    این شیت هم به خوبی توانسته هارمونی رنگ رو به ذهن مخاطب القا کنه . ولی احساس میشه کمی خلوته و باید بیشتر روی قرار گیری عناصر کار بشه .قسمت بالای شیت سازماندهی به مراتب بهتری نسبت به پائین شیت داره . از طرفی هم فکر میکنم کمی نوشته و توضیح در شیت میتونه به خوانایی اون کمک کنه .
    برای حضورتون در این دوره ممنونیم و امیدواریم که بتونیم در دوره های بعد شاهد حضور به موقع شما باشیم .
    پایدار باشید .

امیدواریم که مطالب گفته شده رو همون طور که از روی محبت ادا شده با محبت پذیرا باشید و
    اگر احساس کردین شایستگی اثر شما بیش از این هاست (که بیش شک همین طور هم هست )
    این کوتاهی را بر ما ببخشید .

امیدواریم که در دوره های شاهد حضور بیشتر دوستان و آثار به مراتب فاخر تری باشیم

با تشکر
    "انجمن نقش نگار"

2. 12 کاربر مقابل از arch_1 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

...nazanin (14.03.2013),amir0172 (31.03.2013),archi kochoolo (14.03.2013),Aries* (18.03.2013),engineer1 (17.03.2013),halejoOon (14.03.2013),maxpin206 (14.03.2013),saray (14.03.2013),sirousb (15.03.2013),tala60 (14.03.2013),Unique (14.03.2013),ZigoR@T (14.03.2013)

3. # ADS
    تبلیغات در مدار

4. Top | #7

عنوان کاربر
    عضو
    ميانگين پست در روز
    0.01
    تشکر ها
    106
    از این کاربر 107 بار در 34 ارسال تشکر شده است.
    سیستم عامل و مرورگر
    عکس شیت 9و 11 برای من باز نشد.اما از بین بقیه به نظر منم 6 بهترینه
    نگاه کن که غم درون ديده ام
    چگونه قطره قطره آب مي شود
    چگونه سايهء سياه سرکشم
    اسير دست آفتاب مي شود

5. 8 کاربر مقابل از halejoOon عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

amir0172 (31.03.2013),archi kochoolo (14.03.2013),arch_1 (14.03.2013),karin (15.03.2013),maxpin206 (14.03.2013),sirousb (17.03.2013),Unique (14.03.2013),ZigoR@T (14.03.2013)

6. Top | #8

عنوان کاربر
    مدیر گروه معماری
    ميانگين پست در روز
    0.32
    تشکر ها
    1,826
    از این کاربر 4,786 بار در 1,050 ارسال تشکر شده است.
    سیستم عامل و مرورگر
    سلام
    از همه عزیزانی که لطف کردند و وقت خودشون رو برای این مسابقه اختصاص دارند تشکر میکنم و امیدوارم شاهد حضور پررنگ همه بزرگواران در دوره های بعدی باشیم.

نکات مثبت شیت ها رو همگی به خوبی واقف هستیم اما صرفا به چند نکته مثبت میپردازم و سعی میکنم انتقادها رو انجام بدم تا همگی با رفع این مشکلات بتونیم در دوره های بعد بهتر حضور داشته باشیم

شیت 1:
    در تکمیل نکاتی که arch-1عزیز ذکر کردند درباره فونت ها بهتر هست که توضیحات فونت کوچکتری داشته باشند البته از نظر من کنتراست رنگیشون چندان هماهنگ نیست و علت اون شاید ناشی از این هست که رنگ آبی صرفا در یک تکه اومده و بهتر بود که در شیت پخش میشد
    نام "نقش نگار" جای مناسبی قرار نداره بهتر هست زیر عنوان یا پایین شیت باشه
    همچنین نوع فونتی که مینویسیید خیلی مهمه بهتره از فونت های خاصی استفاده بشه

شیت 2:
    نقاط خالی که در شیت هست بهتر بود پر یا حذف میشدند که البته با توجه با این مسئله که مدارک شیت اختیاری هست بهتر میبود پر بشند

شیت 3:
    نکات لازم رو arch-1 گفتند
    نکاتی که راجع به فونت ها در شیت 2 گفتم اینجا هم صدق میکنه + خیلی خوبه که اطلاعات بنا رو مختصر نوشتید امد یه کم انگار جاش تعریف شده نیست
    بهتر بود یه دید پرنده هم از کار میزاشتید

شیت 4:

کم کردن شفافیت هردوتصویر بک گراند مشکل این کار هست
    فونت انگلیسی از چپ به راست قرار میگیره و بالطبع در شمت چپ شیت
    استفاده از تصاویر تکراری در یک شیت مناسب نیست

شیت5:
    نکته ای به ذهنم نمیرسه که arch-1 اشاره نکرده باشند

شیت 6 :
    تنها نکته که میتونم بگم درباره پایین کار هست
    فراموش نکنیم که در شیت بندی تصاویر باید اطلاعات خاصی رو به بیننده بدند 3 تصویر پایین کار هر 3 یک اطلاعات رو القا میکنند و از نظر من حتی اگر حذف میشدند بهتر میبود

شیت 7:
    بهتر بود پایین کار رو با رنگ خاکستری سنگین میکرد
    بیشتر شکل یک پوستر رو داره تا شیت بندی (به این جهت که اطلاعات کمی قرار گرفته که البته به خوانایی شیت کمک کرده ...این نوع شیت بندی بیشتر در مواقعی مطلوب هست که فرد میتونه در بیشتر از 1 شیت کار رو پرزانته کنه)

شیت 8:
    شخصا استفاده از شیت هایی که بیش از 2-3 رنگ غالب داشته باشند رو نمیپسندم و اعتقادم بر این هست که کار رو به سمت تبلیغاتی بودن میبره تا پرزانته
    بسیار قابل تقدیر هست که از سایت پلان (لوکیشن) مجموعه هم تصویری گذاشتید
    فونت ها هم ارزش هستند عنوان شیت باید بزرگتر از نام ارائه دهنده باشد

شیت 10:
    تصاویر بیش از حد استفاده شده که امر مناسبی برای پرزانته نیست البته با چیدمان خطی و منظم تصاویر کنار هم این موضوع کمرنگ شده
    فونت ها هم ارزش هستند عنوان شیت باید بزرگتر از نام ارائه دهنده باشد

شیت 9 و 11 :
    متاسفانه این شیت برام قابل رویت نیست و از دوستان خواهش میکنم که در هر دوره سایز مناسبی از کار رو ارسال کنند تا بتونیم نتیجه تلاش این عزیزان رو هم ببینیم.

انتقاد هایی که کردم نظر شخصی من هست که بی ایراد نیست و همگی میدونیم که کارهای گرافیکی و طراحی همواره تا بخش زیادی امری سلیقه ای هست. شایستگی اثر تک تک عزیزان بسیار بالاتر از این مسئله هست که نقدها از ارزش آنها کم کنند. بزرگترین ارزش در این کار این هست که کنار هم نکات بسیار خوبی رو یاد میگیریم که به پیشرفت هممون کمک میکنه.

چند نکته هم درباره کل اثار و به طور کلی همه شیت بندی های که چه در کار دانشگاهی و چه کار حرفه ای انجام میدیم وجود داره که بعد از اتمام نظرسنجی عرض خواهم کرد
    امیدوارم بتونیم شاهد پیشرفت همه عزیزان در کنار هم باشیم .
    ویرایش توسط ZigoR@T : 14.03.2013 در ساعت 21:15

7. 11 کاربر مقابل از ZigoR@T عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

...nazanin (14.03.2013),amir0172 (31.03.2013),archi kochoolo (14.03.2013),arch_1 (14.03.2013),Aries* (18.03.2013),engineer1 (17.03.2013),halejoOon (15.03.2013),karin (15.03.2013),maxpin206 (14.03.2013),sirousb (15.03.2013),Unique (15.03.2013)

8. Top | #9

عنوان کاربر
    عضو
    ميانگين پست در روز
    0.02
    تشکر ها
    441
    از این کاربر 174 بار در 48 ارسال تشکر شده است.
    سیستم عامل و مرورگر
    اسم دوستان برنده رو اعلام نمی کنید تا ما بهشون تبریک بگیم؟

9. 4 کاربر مقابل از Unique عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

archi kochoolo (17.03.2013),arch_1 (16.03.2013),sirousb (17.03.2013),ZigoR@T (16.03.2013)

10. Top | #10

عنوان کاربر
    کاربر فعال معماری
    ميانگين پست در روز
    0.38
    تشکر ها
    5,631
    از این کاربر 4,977 بار در 1,172 ارسال تشکر شده است.
    سیستم عامل و مرورگر
    نقل قول نوشته اصلی توسط Unique نمایش پست ها
    اسم دوستان برنده رو اعلام نمی کنید تا ما بهشون تبریک بگیم؟
    ممنون از اینکه انقدر پیگیرید و این برای ما بسیار ارزشمنده .
    انشا الله فردا شب با اعلام نفرات برتردوره نخست , دوره دوم مسابقه کلید خواهد خورد و خوشحال میشیم که دوستان همچون دوره قبل ما رو همراهی کنن.

11. 3 کاربر مقابل از arch_1 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

archi kochoolo (17.03.2013),sirousb (17.03.2013),ZigoR@T (16.03.2013)

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین