پروژه محور رودخانه ترینیتی (دالاس، تگزاس)

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: پروژه محور رودخانه ترینیتی (دالاس، تگزاس)

 1. Top | #1

  تاریخ عضویت
  26.01.2011
  عنوان کاربر
  مدیر ارشد سایت
  ميانگين پست در روز
  0.67
  نوشته ها
  1,928
  تشکر ها
  7,120
  از این کاربر 6,841 بار در 1,763 ارسال تشکر شده است.
  سیستم عامل و مرورگر

  پروژه محور رودخانه ترینیتی (دالاس، تگزاس)

  رودخانه ترینیتی، محور رهنمودهای طراحی و ایجاد شخصیت و پایداری را برای بزرگترین زیرساخت های سبز شهری به طول 6/14 کیلومتر پارك شهری، مسیرهای سیل گیر و حمل و نقل خواهد بود كه دالاس مركزی را به یكی از همسایگی های جهت دار و آمیخته تثبیت می كند. زمینه این طرح، یك كانال رودخانه است كه از میان 2300 هكتار زمین های غیر قابل دسترس عبور می كند. پروژه رودخانه ترینیتی، چشم اندازی است كه فرصت های مختلف تفریح و ورزش و عملكرد را به عنوان یك پیوند بین بافت های مجاور را به دست می دهد. در واقع پروژه ای در مقیاس بزرگ و ارائه خدمات زیست محیطی، جداسازی كربن و بازیافت وتصفیه آب و تولید انرژی از منابع تجدید پذیر است. پروژه ای كه ادغام زیرساخت های انتقال انرژی،حمل و نقل و حفاظت از سیل و انتقال آن را در چهارچوب محیط زیست و تفریح حل می كند.چشم اندازی كه در واقع یك لندآرت دائم و موقت را ارائه می كند.


  یك نوار به طول 2 مایل به صورت یك جزیره به آمفی تئاترها و مكان برگزاری جشن ها اختصاص داده خواهد شد كه توسط سازه های پارچه ای پی.وی .فابریك به صورت سایه بان های گل مانند پوشانده خواهند شد كه دارای قدرت روشنایی شبانه توسط سلول های خورشیدی هستند.


  90% از 2300 هكتار لندسكیپ به چشم اندازهای تازه ای از جمله: 13% چمنزار، 32% علفزار، 10% زمین های جنگلی، 3% تراسهای ساحلی، 13% تالاب، 10% رودخانه، 12% دریاچه ها و 7% پارك های شهری تبدیل خواهند شد. بیش از 30 مایل در كناره رودخانه به مسیرهای پیاده روی و دوچرخه سواری اختصاص داده شده است. یك مسیر 20 فوتی دسترسی برابر به پارك از هر دو مركز شهر و غرب دالاس فراهم می كند. حدود 80% از فضاهای پارك به چمنزارها، حائل های كناره رودخانه ای، دریاچه های تفریحی، جنگلها و تالاب های ساحلی اختصاص یافته اند. 20% باقیمانده (480 هكتار) به آمفی تئاترها، فضاهای بازی، زمین های ورزش و مسیرهای پیاده روی اختصاص داده شده است.  كاربری ها:

  محور رودخانه ترینیتی قسمت هایی از مركز شهر، بخش های صنعتی و مسكونی، فضاهای باز و فضاهای گسترش نیافته را شامل می شود. طرح باید تمامی این محدودیت ها را در برگرفته و آنها را به هم ارتباط دهد.  فضای باز در پروژه رودخانه ترینیتی:

  آب، زمین و اكوسیستم های داخل آن، محور فضاهای باز در پروژه را تشكیل می دهند .  رودخانه ترینیتی:

  رودخانه ترینیتی تنها مركز مهم آب در شهر دالاس است و هر چند شامل خاكریزهایی در قسمت مركزی دالاس است، به صورت یك مسیر طبیعی و پرپیچ و خم احیا خواهد شد.  دریاچه ها:

  دریاچه هایی كه در نقشه نشان داده شده اند چند كانسپت برای دریاچه های بالقوه آینده هستند. داخل خاكریزهای رودخانه ترینیتی، فضاهای تالاب اطراف دریاچه ها، زیستگاه طبیعی و دیگر امكانات رفاهی را فراهم می كنند.  حمل ونقل:

  حمل ونقل متعادل و شبکه فضایی: سیستم های حمل ونقل و سواره روها در یک شبکه کامل متعادل شده اند و فرصت های حمل ونقل متوازنی را برای شمال، جنوب و دالاس غربی به وجود می آورند.

  روستاهای شهری (محلات) 5 دقیقه پیاده: فاصله برای یک مسافرت 5 دقیقه ای توسط یک فرد پیاده تا ایستگاه حمل ونقل محاسبه می شود.
  روستاهای شهری (محلات) 10 دقیقه شعاع مسافرت: فاصله برای مسافرت یک اتوبوس در عرض 10 دقیقه و بازگشت به ایستگاه حمل ونقل محاسبه می شود.


  شبکه پیاده:
  شبکه پیاده شامل دسترسی های منطقه ای و محله ای برای افراد پیاده،دوچرخه سواران و اسب سواران می شود و ارتباط با مدخل های رودخانه ترینیتی را برای دسترسی به پارک فراهم می کند و نیز فضاهای اداری مسکونی و تفریحی را به هم پیوند می دهد.


  [دسترسی به لینک ها فقط برای اعضای انجمن امکان پذیر می باشد . همین حالا ثبت نام کنید] 2. 2 کاربر مقابل از Mehraz عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

  anne (03.06.2011)

 3. # ADS
  تبلیغات در مدار
  تاریخ عضویت
  همیشه
  نوشته ها
  بسیاری

   

 4. Top | #2

  تاریخ عضویت
  26.01.2011
  عنوان کاربر
  مدیر ارشد سایت
  ميانگين پست در روز
  0.67
  نوشته ها
  1,928
  تشکر ها
  7,120
  از این کاربر 6,841 بار در 1,763 ارسال تشکر شده است.
  سیستم عامل و مرورگر
  طراحی شهری:
  طرح های توسعه، استانداردهایی برای استقرار مناطق مجاور یکدیگر تعریف می کنند.
  پارک رودخانه ترینیتی و دریاچه ها: این عناصر، اجزای اولیه برای ایجاد فرم شهری و ایجاد توسعه فراهم می کنند.
  عملکرد خیابان های اولیه: این خیابان ها، محلات و امکانات رفاهی را به هم متصل می کنند.
  عملکرد خیابان های ثانویه: این خیابان ها، اتصالاتی در مقیاس کوچک تر برای محلات فراهم می کنند.
  ورودی پارک ترینیتی: ورودی ها دسترسی پیاده را در پارک ترینیتی مشخص می کنند.
  پارک دک: پارک های دک روی بزرگراه ها و پلازاهای زیر بزرگراه ها که به دور پایین شهر حلقه می زنند، ارتباطاتی را با امکانات رفاهی رودخانه به وجود می آورند.
  پل های پیشرفته: پل های پیشرفته نشانه ها و لندمارک های ویژه ای را ایجاد می کنند. از جمله پل های کالاتراوا که مورد استقبال بین المللی قرار گرفته اند.  بوم شناسی:
  اهداف رودخانه ترینیتی

  - تماس و ارتباط مجدد دالاس شمالی و جنوبی
  در طول دهه ها رودخانه ترینیتی نقش سیل گیر را داشته و در واقع خط تقسیم دالاس شمالی و جنوبی بوده است. در طرح جدید رودخانه نقش پیوند دهنده دالاس شمالی و جنوبی را دارد نه جداکننده و یک محور جاذبه است نه یک مانع. ارتباط مجدد دالاس شمالی و جنوبی از طریق دروازه هایی در طول محور و تبدیل بعضی پل های قدیمی موجود به مسیرهای عابر پیاده حاصل شده است. عامل دیگری باعث پیوند جوامع دالاس به رودخانه است، نامگذاری بخش های مختلف رودخانه با نام های محل های تاریخی، نشانه های مرجع، امکانات رفاهی و جوامع همسایه آن است. محور رودخانه نیز در مسیر خود دارای مسیرهایی است که به مقصدهای مختلف می رسند.

  - توسعه اقتصادی در امتداد رودخانه ترینیتی

  در پروژه رودخانه ترینیتی، تلاش هایی برای بالابردن کیفیت طبیعت و گردشگری میراث فرهنگی و ایجاد پارک هایی در حاشیه محور رودخانه ترینیتی انجام گرفته که منجر به توسعه اقتصادی در این محور شده است.

  - ایجاد مرکز شهری پرجنب و جوش

  بر خلاف بسیاری شهرهای تگزاس، دالاس به دلیل احاطه آن توسط شهر های حومه نمی تواند مرزهای خود را گسترش دهد.
  رشد و توسعه آینده در دالاس باید در داخل آن متمرکز شود. محور رودخانه ترینیتی نقش مهمی در ایجاد یک مرکز شهری فعال و پرجنب و جوش بازی می کند. در این طرح نیاز به ارتباط رودخانه و پایین شهر و ایجاد یک خاکریز در کنار رودخانه بررسی می شود. چنین ارتباطاتی، تئاتر خیابانی هم در پایین شهر و هم در کنار رودخانه را رواج می دهد. در این طرح یک مرکز شهر ایجاد می شود که از نظر تفریحی، فرهنگی، پویایی در سطح بسیار بالایی قرار دارد.
  نشانه های جدید دراماتیک در سیل راه رودخانه ترینیتی، هویت شهر مرکزی را تقویت خواهند و مقصدهایی را برای ساکنان ایجاد خواهند کرد و این نشانه ها پل های ویژه روی ترینیتی و دو دریاچه جدید بین پایین شهر و اوک کلایف هستند.
  تبدیل دشت سیلابی رودخانه ترینیتی به حیاط جلویی شهر:

  در گذشته دشت سیلابی رودخانه یک حیاط پشتی فراموش شده بوده است. یک هدف مهم این طرح بازگشت توجه دالاس به رودخانه و ساختن منطقه دشت سیلابی به عنوان حیاط جلویی برای همه جوامع و مناطق مرتبط است.

  چندین کانسپت موجود در این طرح دسترسی به این هدف را ممکن می کنند. موانع موجود برای دسترسی به رودخانه باید حذف شوند یا بر آنها غلبه شود تا همسایگی های کنار رودخانه دسترسی نامحدود به رودخانه داشته باشند.
  دو کانسپت که به این هدف می رسند، ارتباط کانال رودخانه قدیمی با کانال رودخانه اصلی از طریق دروازه های خاکریز به دشت سیلابی پیشنهادی است؛ و ارائه گزینه های قایقرانی در پایین کانال رودخانه قدیمی است.


  یک آمفی تئاتر در دالاس غربی کنار سیل راه، راه اندازی قایق در خیابان سیلوان، مرکز آدوبن ترینیتی، جنگل بزرگ ترینیتی، پارک اسب ترینیتی، گزینه های بسیاری برای سرگرمی، تحصیلات و لذت بردن فراهم می کنند.
  تفرجگاه هایی با کفسازی تخته ای در کنار سواحل، تالاب ها و برج های مشاهده در نوک درختان در زمین های جنگلی و تپه ها مقصدهای جدیدی را به ساکنان و بازدیدکنندگان پیشنهاد می کنند.


  مکان های مهم برای تجمعات مهم، ترینیتی را به حیاطی پیشین برای اتفاقات اصلی شهر و برگزاری جشن ها تبدیل خواهد کرد. میدان های اصلی و چشم انداز ها، مکان های تجمع برای اتفاقاتی مثل نمایش آتش بازی یا فستیوال ها، پارک های پوچ برای سگ ها و پارک های بادبادک بازی را ایجاد می کنند.  دشت سیلابی رودخانه ترینیتی در آینده یک فضایی با اکوسیستم های طبیعی احیاکننده خواهد بود. جنگل بزرگ ترینیتی، یک کانال رودخانه پر پیچ و خم با درختان ردیفی، دریاچه هایی با شخصیت های و سایزهای مختلف، مراتع وتالاب ها همه قسمتی از این دیدگاه هستند. رود پر پیچ و خم ترینیتی باعث ارتباط بیشتر بچه ها با آب در حال حرکت در مسیری پر پیچ و خم ودر مقیاسی کوچک می شود.

  تنگه (باریکه) بین دریاچه طبیعی و دریاچه شهری یک منظر فعال و تفریحی است که قایقران ها می توانند بین دو مسیر آب برانند. طرح تنگه از فرم سنگ های آهک محلی نشات گرفته است.


  افزایش فرم شهری دالاس برای افزایش جذابیت زندگی شهری:

  هدف از این طرح تقویت هسته مركزی شهر دالاس می باشد، در واقع مقابله با این تفكر كه زندگی در حومه شهر مطلوب است و با طراحی فضاها این موضوع كه بودن در مركز شهر از نظر زیبایی شناختی می تواند هیجان انگیز و جذاب باشد را اثبات می كند.
  طراحی فضاهای خصوصی و عمومی به صورت خطی در كنار رودخانه، یك ملاحظه اولیه در طراحی منظر شهری رودخانه خواهد بود. استانداردهای طراحی شهری برای خیابان ها، ساختمان ها و فضاهای باز در نظر گرفته شده است.
  پارك های شهری طراحی شده در كناره رودخانه شخصیت محله های اطراف را شكل می دهند.
  توجه به دیتیل های هنری، مكانیابی ساختمان ها، نظرگاه ها، منظر خیابان و طراحی فضاهای باز شاكله طرح را تشكیل می دهد.
  طراحی این رودخانه تا سال 2050 دالاس را به عنوان بهترین طراحی شهری معرفی خواهدکرد جایی كه زندگی، كار و تفریح با هم و با محیط طبیعی دالاس یكی شده اند.

  محافظت در برابر سیل:

  برای محافظت از سیلاب در سراسر دالاس باید تلاشهایی برای مدیریت ناحیه ای كه آب در آن پخش می شود، همراه با سرمایه گذاری هایی برای به حداقل رساندن اثرات جاری شدن سیل روی محلات خاص و فضاهای تجاری را انجام داد.
  - امتداد سیل راه دالاس شامل خاكریزها و یك حلقه از تالاب ها.
  - پروژه محافظت سیل الم فورك.
  - بهبودهایی در خاكریز سیل راه دالاس.

  مدیریت و ترمیم محیط زیست:

  از مفاهیم اولیه در پروژه ترینیتی ایجاد پارك های محیطی جدید و پایدار كه گنجینه های پنهان جنگل بزرگ ترینیتی و رودخانه را نشان دهد، بوده است.
  - بازگرداندن حركت موجی رودخانه.
  - طراحی تالاب هایی در محل تلاقی دو آبریز برای ایجاد آب خروشان.
  - طراحی تالاب ها در سرچشمه آب در مجاورت با دریاچه های طراحی شده جدید.


  منبع: منظر
  [دسترسی به لینک ها فقط برای اعضای انجمن امکان پذیر می باشد . همین حالا ثبت نام کنید] 5. 2 کاربر مقابل از Mehraz عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

  anne (03.06.2011)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با نقش نگار
جهت ارتباط با مديریت نقش نگار می توانید از اطلاعات زیر استفاده نمایید .
Email : sirousb@gmail.com
Tell : 09101414214 سیروس برادران
کليه حقوق مادي و معنوي براي نقش نگار محفوظ مي باشد .