سانتیاگو کالاتراوا

نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: سانتیاگو کالاتراوا

1. Top | #1

عنوان کاربر
    مدیر ارشد سایت
    ميانگين پست در روز
    0.81
    تشکر ها
    7,120
    از این کاربر 6,838 بار در 1,763 ارسال تشکر شده است.
    سیستم عامل و مرورگر

سانتیاگو کالاتراوا

آرشیتکت ، هنرمند و مهندس سانتیاگو کالاتراوا در 28 ژولاي 1951 در شهر والنسیا در کشور اسپانیا متولد شد. کالاتراوا یک نام اشرافی است که از شوالیه هاي قرون وسطایی گرفته شده است . خانواده کالاتراوا داراي صادرات کشاورزي وسیعی بودند که این امر در زمان دیکتاتوري ژنرال فرانکو بسیار نادر بود وداراي وضع مالی خوبی بودند .کالاتراوا دوران ابتدایی را در والنسیا گذراند و موقعی که 8 سال داشت به مد رسه هنر و صنعت وارد شد در آنجا مهارتهاي فرمی کشیدن و نقاشی کردن را یاد گرفت .وي دوران تحصیل خود را در والنسیا به پایان رساند و به پاریس رفت و در رشته بوم شناسی ثبت نام کرد ولی به زودي فهمید که علاقه اي به آن ندارد .او سپس به والنسیا باز گشت ودر دانشکده تکنیکهاي ساختمانی والنسیا ثبت نام کرد .و تحقیقات و تالیف هایی نیز در این دانشکده داشت.ولی قانونهاي محکم ریاضی و استفاده معماران قدیمی از ریاضی او را به سوي استفاده از این رشته در معماري سوق داد... است.

AIA معمار – مهندس – هنرمند اسپانیایی سانتیاگو کالاتراوا برنده مدال طلاي 2005 موسسه آمریکایی معماران و استادیوم (Calif) کالیف ، Sundial پل معلق ، (Milwaukee) از پروژه هاي اجرا شده کالاتراوا می توان از توسعه موزه هنر میلواکی المپیک تابستانی 2004 آتن نام برد. سوئد است . "Turning Torso" و برج “WTC” همچنین کالاتراوا در حال طراحی مرکز حمل و نقل مرکز تجارت جه انی خوانده می شود که شاید بتوان آن را در فارسی به "خالص و موسیقیایی " تعبیر "elemental and lyrical" فرم هاي کالاتراوا با عنوانکرد. است و مدال طلاي خود را در 11 فبریه 2005 طی مراسمی در موزه ملی ساختمان واشنگتن دریافت AIA او شصت و یکمین برنده مدال طلايخواهد کرد. بررسی معماري تحسین برانگیز کالاتراوا سانتیگو کالاتراوا ، مهندس هنرمند معمار ، کسی که بلند پروازیهاي شاعرانه ساختمانها و پل هایش کوله باري از تحسین بین المللی را به همراه جهت دریافت مدال طلا شد . این مدال بزرگترین افتخار این موسسه است که به شخصی AIA داشته است . در دوم دسامبر امسال منتخب هیئت اعطا می شود . دریافت مدال طلا یعنی تصدیق و برسمیت شناختن شخصی است که او کاري با پشتوانه با معنی که بیشترین تاثیر ماندنی را بروي تئوري و عمل را در معماري داشته است .کالاتراوا این هدیه را به همراه مدال از موسسه معماري آمریکا در یازدهم فوریه 2005 در محل دریافت داشته که این خود تاکیدي بر هنر معماري وي می باشد . DC ساختمان موزه بین المللی در واشنگتن گفت : وقتی این خبر در زوریخ و از طرف مدیر ایوژنس هاپکینز به من ر سید گفتم " شگفت آور است . AIA وي پس از نشست هیئت متشکرم . من خیلی احساس افتخار می کنم " و در هنگام دریافت جایزه گفت( من سعی خواهم کرد در این سطح افتخار براي باقیمانده مسیر زندگی ام بمانم و به شما افتخار می کنم و به کارم .)).
    ظرافت و سادگی فرمها و عناصر شاعرانه معماري کالاتراو ا در سراسر گیتی شناخته شده و تحسین برانگیز است . همچنین در کار اخیر طراحی کلیسا مانند مرکز تجارت جهانی قطب حمل و نقل که با بودجه 2 بیلیون دلاري در فضاي بازي طراحی شده و ارتباط و هارمونی مناسبی که با ترنها ، مسافرین برون شهري و خطوط ترن زیرزمینی دارد مشابهت زیادي به سایت این مرکز تجارتی داده است . از طرف دیگر در سال 2004 ، میلیونها نفر از هارمونی خلق شده در المپیک بازیهاي تابستانی در آتن به خاطر طراحی جامع و زیباي کالاتراوا ، و به خاطر طراحی تماشایی استادیوم المپیک و مجموعه آن، وي را تحسین کردند . از جمله کارهاي اخیر برجسته کالاتراوا طرح توسعه موزه هنري میلواکه که از سال 2001 کار ساخت آن آغاز شده است می باشد که این نخستین ساختمان وي در آمریکا است.
    همچنین فرودگاه سوندیکا و بیلبو در سال 2000 و پل جیمز در دوبلین در سال 2003 و تالار کنفرانس تنریفه در سانتاکروز و جزیره قناري در سال 2003 و چندین پل زیباي دیگر در نقاط مختلف جهان . آخرین ساخته کالاتراوا ساختمان هنرها و علوم در شهر والنسیا می باشد . همچنین وي در حال حاضر مشغول طراحی مرکز سمفونی آتلانتا می باشد.
    شده بود و در باره معرفی وي آقاي ادوارد کورت مدیر برگذاري AIA او دو بار در سال 2004 و در سال 2002 کاندیداي دریافت جوایز نوشت (( سانتیگو کالاتراوا تجلی مجسمی از درك مهندسی در زمینه معماري است و اینکه کارهایش مشابه موسیقی به موزونی اي FAIA همچون یک ارکستر می باشد . معماري او محظوظ کننده و الهام دهنده معانی جدیدي است که هر زمان پس از دیدار به ما نشان می دهد . )). همچنین کمیته نوشت (( کار سانتیگو کالاتراوا جستجوي ماهیت هستی در معماري است .)).
    در هر حال معماري وي الهام بخش و بیان کننده انرژي روح انسان و توسعه تخیل بشري است که ما را دلشاد و شگفت زده کرده و کار او که به شکل تندیسی با ساختار دینامیک که نشاندهنده روح انسانی در خلق محیطی براي زندگی ، بازي و کار ماست.
    بررسی معماری تحسین برانگیز کالاتراوا

سانتیگو کالاتراوا ، مهندس هنرمند معمار ، کسی که بلند پروازیهای شاعرانه ساختمانها و پل هایش کوله باری از تحسین بین المللی را به همراه داشته است . در دوم دسامبر امسال منتخب هیئت AIA جهت دریافت مدال طلا شد . این مدال بزرگترین افتخار این موسسه است که به شخصی اعطا می شود .

دریافت مدال طلا یعنی تصدیق و برسمیت شناختن شخصی است که او کاری با پشتوانه با معنی که بیشترین تاثیر ماندنی را بروی تئوری و عمل را در معماری داشته است .کالاتراوا این هدیه را به همراه مدال از موسسه معماری آمریکا در یازدهم فوریه 2005 در محل ساختمان موزه بین المللی در واشنگتن DC دریافت داشته که این خود تاکیدی بر هنر معماری وی می باشد .

وی پس از نشست هیئت AIA گفت وقتی این خبر در زوریخ و از طرف مدیر ایوژنس هاپکینز به من رسید گفتم " شگفت آور است . متشکرم . من خیلی احساس افتخار می کنم " و در هنگام دریافت جایزه گفت (( من سعی خواهم کرد در این سطح افتخار برای باقیمانده مسیر زندگی ام بمانم و به شما افتخار می کنم و به کارم .)).

سانتیگو کالاتراوا در والنسیای اسپانیا در سال 1951 متولد شد . او تحصیل هنر را از 17 سالگی آغاز کرد و از سال 1981 کارهای معماری خود را پس از تکمیل تحصیلات ، در زوریخ بصورت تخصصی آغاز کرده است .
    ظرافت و سادگی
    فرمها و عناصر شاعرانه معماری کالاتراوا در سراسر گیتی شناخته شده و تحسین برانگیز است . همچنین در کار اخیر طراحی کلیسا مانند مرکز تجارت جهانی قطب حمل و نقل که با بودجه 2 بیلیون دلاری در فضای بازی طراحی شده و ارتباط و هارمونی مناسبی که با ترنها ، مسافرین برون شهری و خطوط ترن زیرزمینی دارد مشابهت زیادی به سایت این مرکز تجارتی داده است .
    از طرف دیگر در سال 2004 ، میلیونها نفر از هارمونی خلق شده در المپیک بازیهای تابستانی در آتن به خاطر طراحی جامع و زیبای کالاتراوا ، و به خاطر طراحی تماشایی استادیوم المپیک و مجموعه آن، وی را تحسین کردند. از جمله کارهای اخیر برجسته کالاتراوا طرح توسعه موزه هنری میلواکه که از سال 2001 کار ساخت آن آغاز شده است می باشد که این نخستین ساختمان وی در آمریکا است.

همچنین فرودگاه سوندیکا و بیلبو در سال 2000 و پل جیمز در دوبلین در سال 2003 و تالار کنفرانس تنریفه در سانتاکروز و جزیره قناری در سال 2003 و چندین پل زیبای دیگر در نقاط مختلف جهان .

آخرین ساخته کالاتراوا ساختمان هنرها و علوم در شهر والنسیا می باشد . همچنین وی در حال حاضر مشغول طراحی مرکز سمفونی آتلانتا می باشد.

او دو بار در سال 2004 و در سال 2002 کاندیدای دریافت جوایز AIA شده بود و در باره معرفی وی آقای ادوارد کورت مدیر برگذاری FAIA نوشت (( سانتیگو کالاتراوا تجلی مجسمی از درک مهندسی در زمینه معماری است و اینکه کارهایش مشابه موسیقی به موزونی ای همچون یک ارکستر می باشد . معماری او محظوظ کننده و الهام دهنده معانی جدیدی است که هر زمان پس از دیدار به ما نشان می دهد . )). همچنین کمیته نوشت (( کار سانتیگو کالاتراوا جستجوی ماهیت هستی در معماری است .)).

در هر حال معماری وی الهام بخش و بیان کننده انرژی روح انسان و توسعه تخیل بشری است که ما را دلشاد و شگفت زده کرده و کار او که به شکل تندیسی با ساختار دینامیک که نشاندهنده روح انسانی در خلق محیطی برای زندگی ، بازی و کار ماست .

ساخت پل ها
    کالاتروا این بومی اهل والنسیای اسپانیا ،کسی است که با گذشته غنی معماری قرون وسطی ای که به او به ارث رسیده ، در واقع آموزاننده رسمی آن دوران می باشد . او در زمان نوجوانی وقتی که اسپانیا در دیکتاتوری به سر می برد برای آسایش از محدودیت سفر کرد و این مسئله به او اجازه داد که مطالعاتش را در پاریس و سوئیس همچون یک بورسیه ادامه دهد . او فوق لیسانس خود را از والنسیا و دکترا را از ETH زوریخ دریافت کرد .
    کالاتراوا نخستین دفتر خود را در زوریخ تاسیس کرد که خیلی زود تحسین همگان را در طراحی پل برانگیخت . او کار خود را با طراحی پل باخ درودا و در سال 1984 برای بازیهای المپیک بارسلونا شروع کرد .
    از جمله شاهکارهای او در پل سازی ، پل زیبای آلامیلو در سال 1992 و پل بیلبائو در سال 1997 و پل آلامدا در سال 1995 می باشد . تاسیس دومین دفتر وی در پاریس در سال 1989 همزمان با طراحی ایستگاه فرودگاه لیون بود که در سال 1994 تکمیل و به بهره برداری رسید .

همزمان با این کار او عمارت BCE را در تورنتو طراحی کرد . سومین دفتر او در والنسیا در سال 1991 با شروع کار بروی شهرک علم و هنر که یک مجموعه کامل فرهنگی است تاسیس شده است

برگرفته از:architectamirmah.mihanblog.com
    [دسترسی به لینک ها فقط برای اعضای انجمن امکان پذیر می باشد . همین حالا ثبت نام کنید]

2. 4 کاربر مقابل از Mehraz عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

Lamsoo (29.10.2012),mitra (11.12.2013),nanish (08.11.2012)

3. # ADS
    تبلیغات در مدار

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)