هنر را هم می شود جعل کرد!

نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: هنر را هم می شود جعل کرد!

1. Top | #1

عنوان کاربر
    مدیر گروه معماری
    ميانگين پست در روز
    0.49
    تشکر ها
    1,834
    از این کاربر 4,785 بار در 1,052 ارسال تشکر شده است.
    سیستم عامل و مرورگر

هنر را هم می شود جعل کرد!

پیش از این همه جور جعل دیده و شنیده بودم ولی هیچ وقت باور نداشتم که یک اثر که توسط یک هنرمند خلق شده جعل شود که به تازگی نه تنها هر روز خبر جدیدی مبنی بر کپی کردن کارهای معماری در مسابقات می شنوم که اخیرا از نوع اجرا شده اش نیز آشنا شدم؛ طرحی که برنده مسابقه طراحی داخلی مجله هنر معماری ایران با عنوان[دسترسی به لینک ها فقط برای اعضای انجمن امکان پذیر می باشد . همین حالا ثبت نام کنید] شده کپی شده ای است از [دسترسی به لینک ها فقط برای اعضای انجمن امکان پذیر می باشد . همین حالا ثبت نام کنید] (آپارتمان سفید) که پروژه در سال 2007 در کشور رومانی اجرا شده است؛ جالب اینجا است که همه چیز عین پروژه اصلی اجرا شده و اسم پروژه نیز عینا ترجمه شده و باید به معمار پروژه تبریک گفت که مترجم خوبی بوده؛ چرا که نه تنها اسم پروژه را عینا ترجمه کرده، که در اجرای ساختمان نیز عینا مانند نمونه اصلی عمل کرده، خیلی شگفت انگیزه که طریقه چیدن کتابها داخل فضا عین هم اند و مبلمان نیز دقیقا مبلمان اصلی و حتی در زاویه دوربینی که عکاسی شده دو پروژه مثل هم اند؛ به نظر من کار ایشون جای تحسین داره چرا که با نگاه به پروژه به واقع نمی توان نمونه اصلی را از نمونه بدلش تشخیص داد و اگر این استعداد معمار در جایی دیگر استفاده می شد خیلی به نفعش می بود.
    البته با توجه به مواردی که بالا ذکر کردم ابهام بر سر اینکه شاید در اصل پروژه ای وجود نداشته را به وجود می آورد چرا که حتی نور پروژه ها نیز یکسان می باشد و شاید عکس های پروژه اصلی برای مسابقه ارائه شده است.

پی نوشت به معماران: عزیزانی که از مدل طراحی می کنید و حتی بر طرح خود می بالید و با فکر اینکه کسی از مدل اصلی با خبر نخواهد شد همه می دانیم که در عصر رسانه ها زندگی می کنیم و شبکه جامع اینترنت بدون شک در زندگی همه ما وارد شده و فکر می کنم کمتر کسی قبل از نیازش و در جهت رفع آن از جستجوی اینترنتی استفاده نکنه و حال اینکه شبکه هیچ دروغی را پنهان نمی کند پس بیایید صادق باشیم و معماری را وارد بحران اساسی دیگری نکنیم.

پی نوشت 2: لازم به ذکر است که بعد از مشخص شدن جعل اثر پروژه رد صلاحیت شد و جایزه پس گرفته شد.

[دسترسی به لینک ها فقط برای اعضای انجمن امکان پذیر می باشد . همین حالا ثبت نام کنید]

2. 2 کاربر مقابل از ZigoR@T عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

Mehraz (25.02.2012),sirousb (25.02.2012)

3. # ADS
    تبلیغات در مدار

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)