چه پوششی برای کف منزل مناسب است

نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: چه پوششی برای کف منزل مناسب است

 1. Top | #1

  تاریخ عضویت
  28.01.2011
  عنوان کاربر
  عضو کارآمد
  ميانگين پست در روز
  0.19
  نوشته ها
  516
  تشکر ها
  1,932
  از این کاربر 1,824 بار در 556 ارسال تشکر شده است.
  سیستم عامل و مرورگر

  چه پوششی برای کف منزل مناسب است

  چه پوششی برای کف منزل مناسب است
  کف پوش چوب پنبه ای:

  این نوع کف پوش ازچوب پنبه حقیقى ساخته مى شود که از پوست درخت بلوط گرفته مى شود که اغلب در مناطقمدیترانه اى مخصوصاً در کشور پرتغال بسیار یافت مى شود. به دلیل این که براى تولیداین کف پوش احتیاج به پوست درخت بلوط داریم لذا تولید آن براى اکوسیستم مخرب نیست. این نوع کف پوش در مکان هایى استفاده مى شود که انعکاس صدا در آنجا مهم محسوب مىشود و مى خواهند محیطى آرام داشته باشند مانند استودیوها. رنگ چوب پنبه رنگى گرماست و به دکوراسیون خانه یا اتاق حالتى بسیار زیبا و طبیعى مى بخشد. این کف پوشمعروف است به این که جزو راحت ترین نوع کف پوش براى پا محسوب مى شود و همچنین «عایقصدا»ى مناسبى نیز است و در تمام نقاط خانه مانند آشپزخانه و حتى کتابخانه کف پوشمناسبى است. ، کف پوش چوب پنبه اى مى تواند مانند کف پوش هاى چوبى به وسیلهواکسو یا پلییوریتنبراق شود….
  متداول ترین نوع براق کردن کف پوش، استفاده از واکس است که به کف پوش ها جلاى بسیار زیبا مى بخشد و لازم است حداقل سالى یک بار واکس زده شوند. اما براى کف پوش هاى استفاده شده در آشپزخانه بهتر است از براق کننده پلییوریتن استفاده شود زیرا احتیاج به مراقبت کمترى دارد و استحکام بیشترى هم دارد. به دلیل این که این نوع کف پوش جاذب آب است مى بایست کاملاً مراقب بود و هر زمان که آب یا مایع دیگرى بر روى آن ریخت سریعاً توسط پارچه پاک و تمیز شود چون این نوع کف پوش هم به راحتى منبسط و منقبض مى شود( کف پوش های چوب پنبه اى هم وجود دارد که از پلاستیک ساخته مى شوند).

  کف پوش هاى لینولیوم
  این نوع کف پوش یک مخلوط طبیعى ساخته شده از روغن تخم کتان اکسید شده، خاک اره، سنگ آهک پودر شده، صمغ کاج و رنگدانه هاى مختلف است. این مخلوط اولین بار در سال ۱۸۶۳ توسط یک انگلیسى به نام فردریک دالتون ساخته شد. این مواد بسیار مستحکم هستند و به صورت وسیعى در تمامى مناطق مانند آپارتمان ها و حتى مناطق صنعتى استفاده مى شد تا این که کف پوش هاى پلاستیکى در سال ۱۹۴۰ در دسترس مردم قرار گرفت. کف پوش هاى پلاستیکى مصنوعى در مقایسه با این نوع کف پوش از نظر نگهدارى بسیار راحت تر بود و به طور چشمگیرى بازار فروش لینولیوم را کساد کرد.
  در بعضى مواقع مردم این دو نوع کف پوش (لینولیوم و کف پوش مصنوعى) را با یکدیگر اشتباه مى گیرند، در صورتى که مواد تشکیل دهنده آن دو کاملاً با یکدیگر متفاوت هستند. تنوع رنگ در کف پوش هاى لینولیوم بسیار زیاد است و معمولاً به صورت ورقه اى در بازار موجود هستند.

  کاشى هاى کف چرمى
  این نوع از کاشى ها نیز در رنگ ها و سایزهاى مختلفى وجود دارد. آنها مى توانند خیلى زیبا و شیک باشند و عایق هاى بسیار خوبى براى صدا محسوب مى شوند. در زیر پا خیلى نرم و لطیف احساس مى شوند و ظاهرى بسیار لوکس و گران قیمت دارند. در طول زمان شکل چرم عوض مى شود و رنگ و جنس آنها تغییر مى کند و همیشه دست نخورده و تازه به نظر نمى آید. استفاده از کف پوش هاى چرمى زیاد مقرون به صرفه نیست اما بسیار زیبا و فریبننده هستند. این نوع کاشى هاى کف با طراحى مد روز و یا حتى مدل هاى قدیمى و سنتى براى کتابخانه ها بسیار مناسب هستند. بهتر است که کاشى هاى چرمى در محیط هایى با آب و هواى خشک یا در رطوبت زیاد استفاده نشوند. کاشى هاى کف چرمى باید حداقل ۲بار در سال واکس بخورد و بدین منظور مى بایست با فروشنده، نصاب یا توزیع کننده آنها قبلاً مشورت کنیم.

  موزائیک
  این نوع کف، یک طرح یا تصویر مجازى از قطعات کوچک است. این قطعات کوچک شامل مرمر یا شیشه مى باشند. رومیان چیزى را که ما امروزه موزائیک مى نامیم ایجاد کردند و آن را بر روى کف و دیوارها استفاده مى کردند. کلیساهاى وابسته به روم شرقى نمونه بسیار خوبى است از کاربرد موزائیک هاى بسیار رنگارنگ و شگفت انگیز که در آنها قطعات کوچکى از طلا نیز دیده مى شود.
  براى این که ثابت کنیم ایده هاى بزرگ و قدیمى از بین نمى روند در طراحى هاى جدید نیز به صورت گسترده اى از موزائیک استفاده مى شود. نمونه ها و طرح هاى قدیمى موزائیک را مى توان در شهر pompeii (یکى از شهرهاى ایتالیا) مشاهده کرد و نمونه هاى مدرن و امروزى آن که داراى رنگ هاى بسیار شفاف و زنده اى هستند در حمام، آشپزخانه یا اتاق اصلى خانه استفاده مى شود.

  پوشش هاى ارتجاعى کف
  این پوشش ها از موادى ساخته شده است که شکل خود را حفظ مى کند. این نوع کف شامل موادى مانند چوب پنبه، لینولیوم (یک نوع مشمع کف)، لاستیک و کف پوش پلاستیکى است. آنها از سنگ سرامیک، کف هاى سیمانى و حتى از کف پوش هاى چوبى نرم تر هستند؛ این بدین معنى است که آنها در زیر پا بسیار راحت هستند و شما مى توانید براى مدت طولانى روى آنها بایستید. کف پوش هاى ارتجاعى همچنین عایق هاى ضد صداى بسیار مناسبى محسوب مى شوند و از آنجا که آنها از انواع دیگر کف پوش ها نرم تر هستند، به راحتى خراش پیدا مى کنند و نباید با اجسام سخت شست و شو شوند. پوشش هاى ارتجاعى کف به راحتى منقبض و منبسط مى شوند که این مسئله بستگى به رطوبت و درجه هوا دارد. پس قبل از نصب این نوع کف پوش ابتدا اجازه دهید تا این کف پوش ها خود را با محیط و نوع آب و هوا تطبیق دهند و سپس آنها را بر روى زمین نصب کنید.

  سرامیک کف
  تاریخچه سرامیک به هزاران سال پیش مى رسد و در حال حاضر نیز به صورت وسیعى از آن استفاده مى شود. چین باستان و تمدن هاى رومى هر دو از سرامیک استفاده مى کردند. در معابد یونانى، کلیساها و مساجد، کاشیکاری هاى کف و دیوارها به صورت خیره کننده اى زیبا و کاملاً متفاوت بود. امروزه کاشى سرامیک در هر نقطه اى از خانه مثل اتاق ها مى تواند استفاده شود به دلیل این که سرامیک استحکام بالایى دارد و بسیار راحت قابل شست وشو است در آشپزخانه ها و حمام از آن استفاده مى شود. در کاشیکارى و صنعت امروزه سرامیک ها از لحاظ رنگ و شکل از استحکام و دوام بیشترى برخوردار هستند. سرامیک هاى قدیمى و سنتى اسپانیا و سرامیک هاى ترکیه داراى انواع متفاوتى از رنگ و مدل هستند و به این دلیل براى به وجود آوردن الگوهاى جدید و متفاوت امروزه آنها را با یکدیگر ادغام مى کنند. شکل و الگوى کاشی ها مى بایست با شکل و سایز اتاق هماهنگى داشته باشد و بهتر این است که براى اتاق هایى با سایز بزرگ از سرامیک هاى بزرگتر استفاده شود. هنگام راه رفتن، سرامیک نسبت به کف پوش هاى ارتجاعى مثل پلاستیکى، چوب پنبه اى و لاستیکى بسیار سخت تر و محکمتر به نظر مى آید و اگر برحسب اتفاق چیزی روى زمین بیافتد غالباً مى شکند. به عبارت دیگر کاشى و سرامیک مى توانند براى نما همیشه باقى بمانند و عمر طولانى خواهند داشت. به طور کلى کاشی ها سرد هستند و مخصوصاً در هواى سرد بسیار خنک و سرد مى شوند اما به کار بردن یک سیستم گرمایى که در زیر کاشى ها کار مى شود باعث گرم شدن آنها در فصول سرد سال مى شود. کاشى هاى سرامیک مى توانند در محیط هاى چهارگوش یا چند ضلعى استفاده شوند.

  کاشى تراکوتا (در زبان ایتالیایى به معنى خاک رس پخته شده)
  این کاشى ها از خاک رس پخته شده ساخته مى شوند که داراى رنگ قهوه اى مایل به قرمز است. در تمامى کشورهاى دنیا از ایتالیا تا مکزیک از این نوع کاشى استفاده مى کنند. این نوع کاشى به نظر روستایى و کهنه مى آید که مخصوص کشورهاى مدیترانه اى است و مخصوصاً در کشورهاى جنوب غربى و اسپانیایى از آنها بسیار استفاده مى شود. شما مى توانید آنها را به صورت مات یا شفاف خریدارى کنید. زمانى کاشى ها را براق مى کنند که بخواهند از خوردگى و خش افتادن روى آنها جلوگیرى شود. خریدارى آنها به صورت مات این اجازه را به مشترى مى دهد که درجه شفافیت و براق بودن آنها را خود انتخاب کند اما از طرف دیگر ممکن است از نظر قیمت کمى بیشتر شود. اندازه کاشى ها باید با اندازه اتاق متناسب باشد. کاشى هاى تراکوتا به دلایل بسیارى داراى محبوبیت زیادى هستند. آنها بسیار مستحکم هستند و رنگى گرم و جذاب دارند. این کاشى را مى توان در تمامى قسمت هاى خانه مثل آشپزخانه و راهروها استفاده کرد.
  کف سیمانى
  کف هاى سیمانى ظاهرى صنعتى دارند و مخصوصاً در سال هاى اخیر از توجه خاصى برخوردار شده اند. اما شما ممکن است کف هاى سیمانى را در گالرى هاى هنرى یا اتاق هاى زیرشیروانى نیز مشاهده کنید. کف های سیمانی را می توان با فرش پوشاند یا بدون هیچگونه پوششی به حال خود رها کرد و همچنین مى توان به طرق مختلفى رنگ آمیزى نمود. مى توان هنگام ساخت رنگ دانه ها را مستقیم وارد سیمان کرد یا این که بعد از اتمام کار، به وسیله قلم یا اسپرى آنها را رنگ آمیزى کرد. براى به دست آوردن نتیجه بهتر مى بایست ۶۰ تا ۹۰ روز صبر کنید تا سیمان کاملاً خشک بشود. اگر کف هاى سیمانى قلم زنى بشوند به دلیل ورود رنگ به داخل منافذ سیمان ثبات و پایدارى رنگ بیشتر خواهد شد. در صورت به کار بردن سیمان روى کف هایى که ثبات ندارند یا دیوارها، با ایجاد کوچکترین حرکت در آنها تولید شکاف و یا ترک مى شود. براى جلوگیرى از این ترک ها بهتر است قبل از ریختن سیمان روى زمین، روى کف ترک هایى را ایجاد کنیم تا سیمان در آن نفوذ کند، مخصوصاً در جاهایى که فشار روى آنها زیاد است مثلاً در اطراف درها. این نوع از پوشش کف هم در زیر پا بسیار سخت و محکم به نظر مى رسد و مانند سرامیک اگر چیزى روى آن بیفتد خواهد شکست. سیمان هایى که با دستگاه ریخته مى شوند بسیار سنگین هستند و بعضى از ساختمان ها نمى توانند وزن آنها را تحمل کنند.

  منبع:روزنامه شرق

 2. 3 کاربر مقابل از جاودشت عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

  Mehraz (13.01.2012),sirousb (13.01.2012)

 3. # ADS
  تبلیغات در مدار
  تاریخ عضویت
  همیشه
  نوشته ها
  بسیاری

   

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با نقش نگار
جهت ارتباط با مديریت نقش نگار می توانید از اطلاعات زیر استفاده نمایید .
Email : sirousb@gmail.com
Tell : 09101414214 سیروس برادران
کليه حقوق مادي و معنوي براي نقش نگار محفوظ مي باشد .