آموزش ساخت پارچه یا بافت پارچه ای در مکس

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 11

موضوع: آموزش ساخت پارچه یا بافت پارچه ای در مکس

1. Top | #1

عنوان کاربر
    عضو
    ميانگين پست در روز
    0.04
    تشکر ها
    125
    از این کاربر 327 بار در 77 ارسال تشکر شده است.
    سیستم عامل و مرورگر

آموزش ساخت پارچه یا بافت پارچه ای در مکس

[دسترسی به لینک ها فقط برای اعضای انجمن امکان پذیر می باشد . همین حالا ثبت نام کنید]
    خوب ما قبلا در انجمن در تایپیک ( [دسترسی به لینک ها فقط برای اعضای انجمن امکان پذیر می باشد . همین حالا ثبت نام کنید] ) یک روش کاربردی ساخت پارچه در مکس رو دیده بودیم و من هم در این پست به صورت اختصاصی ساخت بافت پارچه ای رو که در بخش مدل سازی خیلی کاربرد داره رو آموزش میدم.

ابتدا یک پایه یا میز ساده خلق میکنیم مهم نیست از چه روشی میسازید چون ساختن میز تو این آموزش مد نظز ما نیست:D
    [دسترسی به لینک ها فقط برای اعضای انجمن امکان پذیر می باشد . همین حالا ثبت نام کنید]
    حالا از بخش shaps در منوی splines گزینه ی rectangle رو انتخاب میکنیم و در بخش top یک مستطیل البته بزرگ تر از میز رسم میکنیم

حالا روی مستطیل کلیک میکنیم و از قسمت modify سپس قسمت modify list گزینه garment maker را انتخاب میکنیم و در تنظیمات آن گزینه Density عدد ۰٫۷ را وارد کنید البته این عدد متغیر است برای من این جواب داد:D
    حالا از قسمت modify سپس قسمت modify list گزینه cloth را انتخاب میکنیم سپس در قسمت تنظیمات آن بر روی object properties کلیک میکنیم
    حال در منوی باز شده باکس ها و لاین های ساخته شده را مشاهده میکنید اگر شکل مورد نظر در لیست نبود گزینه add objects.. کلیک کنید و شکل مورد نظر رو ادد کنید حالا برید روی مستطیل و گزینه cloth رو انتخاب کنید .
    من در اینجا مستطیلم رو با نام rectangle03 و میزم رو با نام rectangle01 ادد دارم
    حالا میزم رو با نام rectangle01 ادد دارم رو انتخاب میکنم سپس گزینه collision object رو انتخاب میکنیم سپس روی ok کلیک کنید
    توجه :cloth به معنای جادبه و collision object به معنای جسم ساکن میباشد
    یعد از انجام دادن مراحل قبل باید روی گزینه simulate کلیک کنید تا تغییرات بر روی شکل انجام شود و شکل جدید بارگذاری شود
    اینم از کار پایانی
    بازم اگه غلط املایی دیدید تو نوشته به بزرگواری خودتون ببخشید بالاخره این متن رو نوشتن هوش و حواس آدم رو میبره
    منبع : [دسترسی به لینک ها فقط برای اعضای انجمن امکان پذیر می باشد . همین حالا ثبت نام کنید]

2. 9 کاربر مقابل از memarkade عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

faeze23 (16.03.2012),javadgonbadi (16.02.2012),maxpin206 (11.04.2012),Mehraz (08.09.2011),Sky Goddes (16.11.2012),tala60 (11.06.2012),ZigoR@T (07.09.2011),جاودشت (08.09.2011)

3. # ADS
    تبلیغات در مدار

4. Top | #2

عنوان کاربر
    عضو معمولی
    ميانگين پست در روز
    0.01
    تشکر ها
    11
    از این کاربر 16 بار در 10 ارسال تشکر شده است.
    سیستم عامل و مرورگر
    سلام ، من این کارو کردم دفعه اول جواب داد ولی پارچه خیلی شق وایساده بود روی میز و وقتی خواستم density رو تغییر بدم تری مکس هنگ کرد . دفعه های بعد پارچه از جسم سخت عبور می کرد و روش واینمی ساد نمی دونم چیکار کنم .

5. 3 کاربر مقابل از Night عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

faeze23 (16.03.2012),Mehraz (11.09.2011),Sky Goddes (16.11.2012)

6. Top | #3

عنوان کاربر
    عضو
    ميانگين پست در روز
    0.04
    تشکر ها
    125
    سیستم عامل و مرورگر
    خوب ببینcloth به معنای جادبه و collision object به معنای جسم ساکن میباشد یعنی شما اگه پارچتون از جسم سخت عبور کرده یعنی تو قسمت add objects شما جسم سخت رو اضافه کنید و collision object رو بزنید که فیکس شه و اگر در مسیر پارچه باشه اگه بافت پارچه رو مطابق آموزش ساخته باشید روی جسم سخت میشینه !

7. 3 کاربر مقابل از memarkade عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

faeze23 (16.03.2012),Mehraz (11.09.2011),Sky Goddes (16.11.2012)

8. Top | #4

عنوان کاربر
    عضو معمولی
    ميانگين پست در روز
    0.01
    تشکر ها
    11
    از این کاربر 16 بار در 10 ارسال تشکر شده است.
    سیستم عامل و مرورگر
    خوب دوباره امتحان می کنم . ممنون از آموزش خوبت فقط یه توضیح راجع به density می دی ؟ اگه چگالی زیاد باشه چی میشه و اگه کم باشه چی میشه ؟

9. 2 کاربر مقابل از Night عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

faeze23 (16.03.2012),Mehraz (11.09.2011)

10. Top | #5

عنوان کاربر
    عضو
    ميانگين پست در روز
    0.04
    تشکر ها
    125
    سیستم عامل و مرورگر
    density به معنای فاصله تارها یا بافت میشه منظور اینه که هرچه عدد density یک جسم کمتر باشه شکلش دارای بافت پیوسته میشه اگه زیاد فاصله رو کم کنید بسته به سیستم تایم رندر بالا میره و تو محاسبه در بعضی وقتها ارور هم میده همیشه بسته به نوع بافتی که میخواید density رو تنظیم کنید !

11. 2 کاربر مقابل از memarkade عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

faeze23 (16.03.2012),Mehraz (11.09.2011)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)