دیوارهای شیشه ای :

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: دیوارهای شیشه ای :

 1. Top | #1

  تاریخ عضویت
  01.08.2011
  عنوان کاربر
  ناظم انجمن
  ميانگين پست در روز
  0.57
  نوشته ها
  1,435
  تشکر ها
  3,883
  از این کاربر 3,845 بار در 838 ارسال تشکر شده است.
  سیستم عامل و مرورگر

  دیوارهای شیشه ای :

  دیوارهای شیشه ای(CURTAINWALL)

  با پيشرفت تكنولوژي و بهبود روشها وفرآيندهاي توليد، به تدريج،شیشه وآلومینیوم جايگزين ساير مصالح ساختماني درنماسازي به خصوص در ساختمان*هاي بلندمرتبه گرديدند زيرا علاوه بر امكان استفاده ازنور طبيعي، زيبايي، دوام و كمترين هزينه*هاي تعمير و نگهداري، باعث كاهش قابل*توجهي از وزن ساختمان و فشارهاي سازه*اي بر پي*ها، ستون*ها و ديوارهاي باربر مي*شد.دیوارهایشیشه*ای یا همانCURTAIN WALL در واقع جداره*هایی از شیشه هستندکه در میان غلافی از ورق*های آلومینیوم قرارگرفته*اند و در بخش*های مختلف یک واحدمسکونی کاربری دارند. جالب است بدانیم که ورود سیستم دیوارهای شیشه*ای اولین باردر ایران به خاطر تجهیز فضاهای اداری ساختمان*های دولتی بوده و هم*اکنون نمونه*های اولیه آن در بانک ملی، وزارت نیرو وآموزش عالی قابل مشاهده*اند. دو مشخصه اساسی،استفاده از دیوارهای شیشه*ای را درسطح ساخت و ساز جهانی و وطنی گسترش داد:1) فراهم ساختن امكان ورود نور طبيعي روز2) امكانرويت منظره بيرون و تهويهامكان ورود نور از وظايف ضروري ديوار شيشه*اي و امكان رويت منظره بيرون از وظايف مطلوب آن است. تهويه نه از وظايف ضروري ديوار شيشه*اياست و نه از وظايف مطلوب آن، بلكه وظيفه*اي است كه به طور سنتي از آن انتظار مي*رود.اما شیشه و دیوار در ساخت و ساز عملکردهای مشخصی دارند که ترکیبشان در دیوارهایشیشه*ای، لزوم عملکرد ترکیبی را ایجاب می*کند. با این حساب ویژگی*های يك سيستم ديوار شيشه*اي به عنوان بخشي از ساختمان عبارتست از:1 - مقاومت واستحكام2- امكان استفاده از نور طبيعي3 - دور نگه داشتن باد وباران4 - دوام وبي نيازي از نگهداري5 - عايق*بندي حرارتي6 - عايق*بندي صوتي7 - آتشپادي و ايمني در برابر آتش

  ویژگی*های دست یافتنی در ساختمان*های بلند و پر هزینه*ای که معمولااز طرف نهادهای دولتی یا بانک*های خصوصی در ایران برپا می*شود تمامی این ویژگی*هاجزء لاینفک و ضروری به حساب می*آیند. دراین بناها، سازه ديوار بايد از مقاومت كافي جهت تحمل وزن خود در ميان نقاط تكيه گاه يا نقاط اتصال به قاب سازه*اي و ازپايداري كافي در مقابل فشارهاي جانبي بادبرخوردار باشد. از طرف دیگر وظيفه اوليه ديوار شيشه*اي، فراهم ساختن امكان ورود نوركافي جهت اجراي موثر فعاليت*هاي روزانه است. .براي بسياري موارد ضريب نورطبيعي 2 كافي است. بر اساس يك روش ساده، ضريب متوسط نور طبيعي روز در اتاق*هاي داراي روشنايي جانبي تقريبا معادل يك پنجم نسبتدرصدي شيشه به مساحت كف اتاق است. مثلا براي دستيابي به ضريب نور طبيعي متوسط 6 در اتاقي به مساحت 12*متر مربع مساحت شيشه كاري مورد نياز برابر است با6/3*متر مربع= 5% * 12*6اين محاسبه متوسط كلي معمولا براي مقاصد عمومي مانند اتاق*هاي نشيمن كافي است و از آن به عنوان پايه*اي جهت تضمين مساحت شيشه كاري مورد نياز متناسب بامساحت كف اتاق استفاده مي*شود. با این روش حتی برای اتاق*های کوچک خانه هم می*توانیدبرنامه*ریزی مناسبی جهت نوردهی داشته باشید.

  از مشخصات يك سيستم ديوار شيشه*اي خوب جلوگيري از نشت باران و هوا ازطريق درزهاي قابها و شيشه كاري است. در مصالح ورقه*اي غير جاذب مانند شيشه و فلز،باران همراه با باد تحت فشار بر روي ديواره جاري مي*شود. نمای بسیاری از ساختمان*هاکه با مصالحی همچون سنگ*های گرانیتی، آجر و ... پوشش یافته*اند به مرور دچارهوازدگی می*شوند. این مشکل زمانی وقوع می*یابد که رنگ نما بر اثر مرور زمان تغییرکرده و ضایعات آن را نتوان به طرق معمول از بین برد.

  سیستم دیوار شیشه*ای چیست؟دو سطح شیشه ای (دوجداره) در کنار هم و بافاصله در قابی از جنس آلومینیوم قرار میگیرند و حاصل کار کرتن وال می شود.ایندیوارها به گونه ای شاخته شده اند که هوا در فضای مابین دو شیشه به طور پویا جریاندارد.اولین سازندگان این دیوارها متخصصان آلمانی بودند که هدف اصلی شان حفاظت ارمحیط زیست بوده است.جالب است بدانید که وجود هوا بین این دوجداره باعث می شود کهگرما وسرما به میزان نیاز کاربر تعیین شوند،و به نوعی به محیط زیست وکاهش مصرفانرژی کمک کنند.مهندس شیوا میرفضلی یکی از وارد کنندگان این نوع مصالح در بارهنحوه کار این سیستم شیشه ای می گوید ،در بین دو جداره شیشه ای هوا جریان دارد وهمین امر باعث کنترل انتقال حرارتی میشود .ورقه آلومینیومی ،دو لایه متفارت هوا رااز هم جدا می کند.لایه بیرونی توسط نور خورشید ،گرم می شود و به بالا می رود و ازسمت پشت بام از بین دو جدار خارج می شود و هوای پاک و تمیز وارد میشود.


  ویرایش توسط archi kochoolo : 16.08.2011 در ساعت 15:09
  [دسترسی به لینک ها فقط برای اعضای انجمن امکان پذیر می باشد . همین حالا ثبت نام کنید]

  [دسترسی به لینک ها فقط برای اعضای انجمن امکان پذیر می باشد . همین حالا ثبت نام کنید]
 2. کاربر مقابل از archi kochoolo عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

  Mehraz (16.08.2011)

 3. # ADS
  تبلیغات در مدار
  تاریخ عضویت
  همیشه
  نوشته ها
  بسیاری

   

 4. Top | #2

  تاریخ عضویت
  26.01.2011
  عنوان کاربر
  مدیر ارشد سایت
  ميانگين پست در روز
  0.71
  نوشته ها
  1,928
  تشکر ها
  7,120
  از این کاربر 6,841 بار در 1,763 ارسال تشکر شده است.
  سیستم عامل و مرورگر
  دیوارهای شیشه ا ی دو جداره

  امروزه توجه بسیاری از کارشناسان به سوی مسائل مربوط به رفاه و آسایش شهروندان و همچنین کاهش هزینه های پرداختی انرژی معطوف شده است. در این راه اخیرا در اروپا دیوار هایی ساخته می شود که از جنس شیشه است. این دیوارها دوجداره هستند. این دیواره ها به گونه ای ساخته شده اند که هوا در فضای مابین دو شیشه جریان پویا دارد. ساخت این دیوارها مهر تاییدی بر ساخت دیوارهای نوین در معماری امروز است.
  دیوارهای حائل دوجداره نسل جدیدی از سیستم های گرماساز، تهویه هوا و سرماساز است که سیستم تعدیل کننده دما را که تا پیش از این در بخش مرکزی درونی خانه نصب می شد امروزه به پیرامون خانه انتقال داده است.
  فرضیه ساخت این دیوار ها بسیار آسان بوده و با توجه به سیستم های تهویه هوا که قبلا رایج بوده و ناکارآمد نشان داده است؛ معماران و مهندسین را به فکر واداشته است که بر روی مسائل مربوط به کنترل حرارتی متمرکز شوند. این طرح مشابه "پنجره های مونتیسلو" که توسط "توماس جفرسون" طراحی شده است می باشد؛ بدین ترتیب که هوا تمیز و تازه به سطح پایینی آورده می شوند و پس از جذب آلودگی ها و گرما به بلا می رود.
  مهم ترین تحول تکنیکی که این تولیدات پدید می آورند این است که این سیستم ها همگام با الگوهای معماری نوین بصورت کنترل و نظارت اتوماسیون پیش می رود. این کنترل ها احتمالا جوابگوی نیاز بشر امروز خواهد بود. کارشناسان اینطور برآورد کرده اند که این قبیل دیوارها نقش تولید دوباره انرژی را بر عهده دارند و به واژه "فرانمایی زیست محیطی" معنا می بخشد. سیستم این دیوارها به نحوی است که تمام ابعاد مثبت زیست محیطی را در خود دارد.
  سازندگان این دیوارها متخصصانی از کشور آلمان بوده اند که هدف اصلی آنها حفاظت از محیط زیست بوده است. در این دیوارها برای کنترل نور خورشید یک ورقه آلمینیومی سوراخدار با عرض 30 سانتی متر در فضای بین دو لایه شیشه ای دیوار قرار داده می شود. سوراخ های این ورقه آلمینیومی برای این است که بدون نیاز به نور زیاد و همچنین با حداقل نور خورشید بتوان از داخل نمای بیرون را دید. سایه سوراخ های موجود در این ورقه آلمینیومی بر روی بخش انتهایی ساختمان که از این دیوار ها در آن استفاده نمی شود، می افتد. بنابراین در هر دو قسمت انعکاس نور خورشید باعث پدید آمدن گرمای مضاعف در ساختمان نمی شود.
  در بین دو جدار شیشه ای هوا جریان دارد و همین امر باعث کنترل انتقال حرارتی می شود. ورقه آلمینیومی دو لایه متفاوت هوا را از هم جدا می کند. لایه بیرونی توسط نور خوشید گرم می شود و به بالا می رود و از سمت سمت پشت بام از بین دوجدار خارج می شود و هوای پاک و تمیز وارد می شود
  [دسترسی به لینک ها فقط برای اعضای انجمن امکان پذیر می باشد . همین حالا ثبت نام کنید] 5. کاربر مقابل از Mehraz عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:


علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با نقش نگار
جهت ارتباط با مديریت نقش نگار می توانید از اطلاعات زیر استفاده نمایید .
Email : sirousb@gmail.com
Tell : 09101414214 سیروس برادران
کليه حقوق مادي و معنوي براي نقش نگار محفوظ مي باشد .