PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : exterior --91_92

maxpin206
20.03.2013, 04:33
سلام دوستان
سال نو 1392 رو به همتون تبریک میگم امید وارم همیشه و در همه حال شاد و سر حال و خرم باشید
به مناسبت سال نو یک کار نما که چند ماه پیش طراحی شده رو گذاشتم تا از نظرات شما دوستان استفاده کنم
و خیلی دوست دارم نظرات مدیران رو نیز در رابطه با کارهایی که اینجا میگذارم بدونم
شاد باشین..
[Link is only viewabel to registered users]

sirousb
20.03.2013, 04:45
داوود جان کارت از نظر بصری بی عیب و نقص شده از دیدن کار لذت بردم.
فقط تنها نقدی که میشه به کار کرد که البته میدونم این تو اجرا رعایت میشه نحوه اجرا تایل های دیواره بخش همکف هست که یک رگه باریک در کنار در پارکینگ افتاده البته میدونما این جز نقص های کار به حساب نمیاد اما به عنوان یک عمرانی و یک بیننده نقص کار این بود.
امیدوارم سال 92 برات سال خوبی باشه .

f9023
20.03.2013, 12:04
خیلی خوب شده،به نسبت کارای قبلیتون عالی شده، فقط اون درخت خشک خوب نشده یه جورایی،
او سفیده. سنگه؟ یا؟
سنگ پایین تراورتنه،رفلکت نداره،البته نباید داشته باشه،ولی یه خورده خامه
ویه حسنی که کارتون داره نورپردازی اونم روبرو ساختمان،که واقعا وقت گیرتر از زمانیه که خورشید پشت ساختمان قرار میگیره،چون اوربرایت شدن یه وقتایی دستگیره پیشنهاد میکنم صحنه کلی رو با ویری دووم با یه تکسچر اچ دی آر روشن کنید ،که پنجره ها هم از حالت خامی خارج شن،ویه روشنایی خوبتر داشته باشید
سبک کارتون جالبه،البته بازاری،،ونمیشه گفت کل طراحی با خودتون هست،،یعنی کارفرما!!!
سبکتون سبکه،البته تو کارای قبلی بیشتر مینیمال بودن کارتون به چشم میومد،شایدم مینیمال درست نباشه! ولی سبک خاصی پیدا نکردم برای کارتون وبهتره که خودتون توضیح بدید،
امیدوارم سالی خوبی داشته باشید و از بازنشتگی هم بازنشسته،،که بتونیم بیشتر باهم باشیم!

pakzad_saeed
20.03.2013, 14:46
سلام داوود کارت حرف نداره مثل همیشه عالی

maxpin206
20.03.2013, 15:46
داوود جان کارت از نظر بصری بی عیب و نقص شده از دیدن کار لذت بردم.
فقط تنها نقدی که میشه به کار کرد که البته میدونم این تو اجرا رعایت میشه نحوه اجرا تایل های دیواره بخش همکف هست که یک رگه باریک در کنار در پارکینگ افتاده البته میدونما این جز نقص های کار به حساب نمیاد اما به عنوان یک عمرانی و یک بیننده نقص کار این بود.
امیدوارم سال 92 برات سال خوبی باشه .
ممنونم که از این کارمون خوشتون اومده اقای مدیر
بله زیاد توجه نکردم به تایل ها حتما رعایت میشه در کار های آتی
:riz304:

خیلی خوب شده،به نسبت کارای قبلیتون عالی شده، فقط اون درخت خشک خوب نشده یه جورایی،
او سفیده. سنگه؟ یا؟
سنگ پایین تراورتنه،رفلکت نداره،البته نباید داشته باشه،ولی یه خورده خامه
ویه حسنی که کارتون داره نورپردازی اونم روبرو ساختمان،که واقعا وقت گیرتر از زمانیه که خورشید پشت ساختمان قرار میگیره،چون اوربرایت شدن یه وقتایی دستگیره پیشنهاد میکنم صحنه کلی رو با ویری دووم با یه تکسچر اچ دی آر روشن کنید ،که پنجره ها هم از حالت خامی خارج شن،ویه روشنایی خوبتر داشته باشید
سبک کارتون جالبه،البته بازاری،،ونمیشه گفت کل طراحی با خودتون هست،،یعنی کارفرما!!!
سبکتون سبکه،البته تو کارای قبلی بیشتر مینیمال بودن کارتون به چشم میومد،شایدم مینیمال درست نباشه! ولی سبک خاصی پیدا نکردم برای کارتون وبهتره که خودتون توضیح بدید،
امیدوارم سالی خوبی داشته باشید و از بازنشتگی هم بازنشسته،،که بتونیم بیشتر باهم باشیم!
ممنون دوست عزیز
من چون تو فتوشاپ بکگراند میگذارم این مشکلات پیش میاد(واسه درخت خشک)
من کاملا موافق وی ری دوم هستم البته بعضی کارام استفاده میکنم خیلی هم خوب جواب میده
سبکم همون مینیمال ولی تو کارای که تو ایران اجرا میشه یک سبک تلفیقی از سبک های خارجی با سبک (بازاری ایرانی) که ماهم به اجبار به اینصورت طراحی میکنیم:riz304:

سلام داوود کارت حرف نداره مثل همیشه عالی
سلام علیکم
سعید جان ممنونم. نظر لطفتونه
این گالری کارای فوق حرفه ی شما رو کم داره منتظر کاراتونیم
:riz304:

ashkanyeganeh
21.03.2013, 08:52
سلام دوست عزیز:کارت عالی شده(صرف نظر از 2-3 تا ایراد خیلی جزیی که حیفه با گفتنش ارزش این کار زیبا رو پایین آورد) من مهنس نسیستم،به واسطه سالیان دراز کارتجربی در اجرا و طراحی 3dmax با سیستم اجرایی و متریالهای موجود در بازار ایران آشنایی دارم،اینطور که من از مطالب دوستان در این انجمن متوجه شدم مهندسین عزیز به تمام سنگهای پلاک میگن تراورتن(حالا گرانیت باشه،مرمریت باشه،مالون باشه،تراورتن باشه) وفرقی بینشون نمیگذارند.تراورتن پایه آهکی داره و رفلکت نداره مثل گرانیت یا مرمریت.ممنون میشم اگه اشتباه میکنم دوستان منو اصلاح کنن.با سپاس

f9023
21.03.2013, 12:37
سلام دوست عزیز:کارت عالی شده(صرف نظر از 2-3 تا ایراد خیلی جزیی که حیفه با گفتنش ارزش این کار زیبا رو پایین آورد) من مهنس نسیستم،به واسطه سالیان دراز کارتجربی در اجرا و طراحی 3dmax با سیستم اجرایی و متریالهای موجود در بازار ایران آشنایی دارم،اینطور که من از مطالب دوستان در این انجمن متوجه شدم مهندسین عزیز به تمام سنگهای پلاک میگن تراورتن(حالا گرانیت باشه،مرمریت باشه،مالون باشه،تراورتن باشه) وفرقی بینشون نمیگذارند.تراورتن پایه آهکی داره و رفلکت نداره مثل گرانیت یا مرمریت.ممنون میشم اگه اشتباه میکنم دوستان منو اصلاح کنن.با سپاس

سلام
خوب حق با شماست..ولی تو پست قبلی حرف از سنگ مشخصی نبوده! ویه جورایی سوال پرسیده شده که چه سنگی هست،در مورد خام بودن سنگ حرف زده شده نه رفلکت
در مورد رفلکت حرفتون زمانی صدق میکنه که سنگ تراورتن رو روبروخودتون قرار بدین طوری که نور هم با زاویه 90 به جسمتون(تراورتن)یا هر جسمی بتابه.خوب رفلکتی وجودنداره وفقط دیفیوس دیده میشه! ولی اگه جهت نور تغیر کنه و زاویه دید همون! قضیه متفاوته
[Link is only viewabel to registered users]آموزش ویری/difuse%20or%20reflection.jpg
در ادامه اینم بگم تمام اجسام بخشی از نور روجذب،وبخشی از نور رو انعکاس میدن، مثلا یه دیوار گچی 95 درصد نور تابیده شده به خودشو منعکس میکنه
ولی یه آینه نقره ای 91تا 92 درصد رو منعکس میکنه
تنها تفاوت در اینه که چون سطح آینه صیقلیه آینه نور رو به صورت منظم و قاعده مند (regular) منتشر میکنه که اون رو specular reflection مینامیم. ولی دیوار گچی به دلیل ناهمواریهایی که میتونه در حد میکروسکوپی هم باشه نور رو به همه جهات میتابونه و اون رو انتشار پراکنده و یا diffuse میگوییم.
در حالتی که یک جسم کاملا به صورت همگن نور رو منتشر میکنه در واقع با یک جسم مات مواجه هستیم.(در این حالت جسم از قانون لامبرت تبعیت میکند) برخی اجسام حالتی مابین این دو دارند. به این معنی که نه نور رو کاملا قاعده مند منتشر میکنند و نه نور را کاملا همگن و پراکنده به تمام جهات. این اجسام را نیمه صیقلی مینامیم. glossiness در واقع مشخصه صیقلی بودن یک جسم هست. هرچه جسم صیقلی تر باشد تصاویری که در داخل آن به صورت آینه ای نقش میبندند واضحتر و هرچه کمتر باشد تصاویر محوتر میگردند. در واقع در ویری یک جسم دیفیوز دارای glossiness صفر و یک آینه دارای glossiness یک میباشد. هرچه مقدار glossiness کمتر باشد برای محاسبه نیاز به subdivs بیشتر داریم و همچنین زمان رندر نیز طولانیتر میگردد. به خاطر همین معمولا اجسامی را که دارای glossiness پایینی میباشند به صورت کاملا دیفیوز در نظر میگیریم.
در کل تو تردی جسم هر چقدر مات باشه باید رفلکشنی یا گلوسینسی براش درنظر گرفته بشه واین احمقانه به نظر میرسه که فقط به یه جسم تو بخش متریال یه دیفیوس داده بشه،که این اصلا منطقی نیست،به عنوان مثال به یه پارچه هم باید رفلکت داد تا خوب دیده بشه!
اگه به یه ساختمان با نمای تراورتن دقت کنید رفلکت رو کاملا مشاهده میکنید،نه بصورت آینه ای ،،نمیشه سنگ رو تو کارخانه ببینیم و بگیم باید متریال ساخته شده به این شکل باشه،وقتی سنگ رو تو نما به کار میبریم قضیه فرق میکنه

maxpin206
21.03.2013, 22:29
سلام
ممنونم ashkanyeganh
نظر لطفتونه
سنگ های که تو نما استفاده میشه اصولا تراورتن دیگه!مرمریت که تو نما استفاده نمیشه بجز گروهی از مرمریت ها و گرانیتم که دیگه منسوخ شده..!
تراورتنم رفلکت داره..! بستگی به ساب زنی و رزین خوردنش داره که در حد معمولش تو سایه جسم و منعکس میکنه
از دو ست خوبم f9023 ممنونم که کاملا علمی این مطلبو شکافتن و منم چیزی یاد گرفتم ممنونم

mahsaz
21.03.2013, 22:35
درود...خسته نباشید...
من فقط در مورد طرح نظر میدم...
میشه بگین نوع متریال ها چیه؟...
- من تعادلی در این نما نمیبینم...نما به سه قسمت مجزا تقسیم شده...یکی نمای پایین که خیلی ساده طراحی شده و نمای وسط که ساده تر و نمای بالا که نسبت به بقیه قسمت ها شلوغ شده...به نظرم اگه همون متریالی که قسمت بالا کار شده بقیه قسمت ها هم بیارید تعادل حفظ میشه...
- در مورد نمای بالا، سمت راست...اون دو قابی که ایجاد کردین خیلی به هم نزدیکن..تبدیل به یک قاب بشن به نظرم زیباتره یا عرض قاب ها رو کمتر بگیر تا فاصله بینشون بیشتر بشه...
- اون میله های حفاظ رو که برای بالکن در نظر گرفتی چرا دور تا دور ساختمون چرخوندیشون؟ دلیل خاصی برای این کار داشتی یا فقط برای زیبایی؟...من هیچ دلیلی برای اینکار نمیبینم...کپی پیست خوبی نیست...به نظرم حذفشون کن به غیر از جانپناه...
- نمای سمت چپ با نمای سمت راست یه جورایی همخونی نداره...به نظرم قابی که برای پنجره هاش در نظر گرفتی(همون آجر قرمز) به نظرم مثل قاب نمای راست در نظر بگیری بهتره و هماهنگیش با بقیه قسمتا بیشتر میشه...
- اگه کاربری مسکونی داره به نظرم نوع بازشوی پنجره ها رو عوض کن...هم خطرناکه هم از لحاظ عملکردی مناسب نیست...به نظرم کشویی مناسبتره...
- احساس میکنم الان گلدونای بیچاره میخورن زمین میشکنن...به نظرم یه جایی واسه این طفلی ها هم تعریف کنی بد نیست...
- قاب ها رو به نظرم ادامه بده تا اون پنجره های قسمت پایین هم بی بهره نمونن...

اینا معایبش بود...حسن هم زیاد داره مثل تغییر جهت پنجره ها به سمت نور مناسب...
موفق باشید...
-

-

maxpin206
21.03.2013, 23:17
درود...خسته نباشید...
من فقط در مورد طرح نظر میدم...
میشه بگین نوع متریال ها چیه؟...
- من تعادلی در این نما نمیبینم...نما به سه قسمت مجزا تقسیم شده...یکی نمای پایین که خیلی ساده طراحی شده و نمای وسط که ساده تر و نمای بالا که نسبت به بقیه قسمت ها شلوغ شده...به نظرم اگه همون متریالی که قسمت بالا کار شده بقیه قسمت ها هم بیارید تعادل حفظ میشه...
- در مورد نمای بالا، سمت راست...اون دو قابی که ایجاد کردین خیلی به هم نزدیکن..تبدیل به یک قاب بشن به نظرم زیباتره یا عرض قاب ها رو کمتر بگیر تا فاصله بینشون بیشتر بشه...
- اون میله های حفاظ رو که برای بالکن در نظر گرفتی چرا دور تا دور ساختمون چرخوندیشون؟ دلیل خاصی برای این کار داشتی یا فقط برای زیبایی؟...من هیچ دلیلی برای اینکار نمیبینم...کپی پیست خوبی نیست...به نظرم حذفشون کن به غیر از جانپناه...
- نمای سمت چپ با نمای سمت راست یه جورایی همخونی نداره...به نظرم قابی که برای پنجره هاش در نظر گرفتی(همون آجر قرمز) به نظرم مثل قاب نمای راست در نظر بگیری بهتره و هماهنگیش با بقیه قسمتا بیشتر میشه...
- اگه کاربری مسکونی داره به نظرم نوع بازشوی پنجره ها رو عوض کن...هم خطرناکه هم از لحاظ عملکردی مناسب نیست...به نظرم کشویی مناسبتره...
- احساس میکنم الان گلدونای بیچاره میخورن زمین میشکنن...به نظرم یه جایی واسه این طفلی ها هم تعریف کنی بد نیست...
- قاب ها رو به نظرم ادامه بده تا اون پنجره های قسمت پایین هم بی بهره نمونن...

اینا معایبش بود...حسن هم زیاد داره مثل تغییر جهت پنجره ها به سمت نور مناسب...
موفق باشید...
-

-

سلام
ممنونم که همیشه طرح رو به چالش می کشی تا طراح به زبان بیاد و جوابی برای دفاع داشته باشه
1 شما به چه طرحی میگین تعادل داره؟کمی دقت کنین هم وزنی و هم حجمی وهم مقدار متریال های استفاده شده در دو سمت تعادل داره ولی تقارن نداره!که توزیع مساوی وزن چشمی رو دریک نگاه میشه حس کرد
2 نگاه کنین تعادل معنی اش این نیست که یک شکل در همه نقاط تکرار بشه ما نقطه اوج داریم که باید تمرکز تو اون قسمت باشه که تو طرح من 1/3 بالا هستش
و قسمت پایین هم باید ساده باشه تا (سرگیر نباشه حجم:اصول اجرایی هم باید در نظر گرفته بشه)
3 شاید پیوند اون دوقاب کارو زیبا می کرد(سلیقه ی دیگه!)
4 اون لوور ها برای ایجاد ریتم (می دونید که ریتم ابزاری و شیوه‌ی است که به فضا حرکت میده و چشم را از یک عنصر طراحی به عنصری دیگر می‌کشونه و باعث ارتباط بین این دونما میشه)و دلیل غیر منطقی بال بردن متراژ کامپوزیت و در نتیجه سود بیشتر
5 باز شو پنجره ها به دو حالت عمودی و افقی باز میشه
6 تغییر جهت پنجره ها به خاط نور نبوده بلکه ایجاد فضا برای تراس بوده
:139fs108574:

mahsaz
21.03.2013, 23:51
سلام
ممنونم که همیشه طرح رو به چالش می کشی تا طراح به زبان بیاد و جوابی برای دفاع داشته باشه
1 شما به چه طرحی میگین تعادل داره؟کمی دقت کنین هم وزنی و هم حجمی وهم مقدار متریال های استفاده شده در دو سمت تعادل داره ولی تقارن نداره!که توزیع مساوی وزن چشمی رو دریک نگاه میشه حس کرد
2 نگاه کنین تعادل معنی اش این نیست که یک شکل در همه نقاط تکرار بشه ما نقطه اوج داریم که باید تمرکز تو اون قسمت باشه که تو طرح من 1/3 بالا هستش
و قسمت پایین هم باید ساده باشه تا (سرگیر نباشه حجم:اصول اجرایی هم باید در نظر گرفته بشه)
3 شاید پیوند اون دوقاب کارو زیبا می کرد(سلیقه ی دیگه!)
4 اون لوور ها برای ایجاد ریتم (می دونید که ریتم ابزاری و شیوه‌ی است که به فضا حرکت میده و چشم را از یک عنصر طراحی به عنصری دیگر می‌کشونه و باعث ارتباط بین این دونما میشه)و دلیل غیر منطقی بال بردن متراژ کامپوزیت و در نتیجه سود بیشتر
5 باز شو پنجره ها به دو حالت عمودی و افقی باز میشه
6 تغییر جهت پنجره ها به خاط نور نبوده بلکه ایجاد فضا برای تراس بوده
:139fs108574:

منظورم تکرار یا تقارن نیست...!!!...اگه بخوایم در مورد سه نمای بخش بالا و وسط و پایین جداگانه نظر بدم ...آره تعادل داره...اما به نظر من در کل تعادل نداره...!!!
به طور کلی بگم...نمای بالا نسبتا خوب کار شده اما کاملا جداست با قسمت های پایین اصلا خوب ترکیب نشده با پایین...اگه اون تیکه بالا رو از ساختمونت حذف کنم هیچ مشکلی پیش نمیاد برای نما ..همه چیز همونطور باقی میمونه اما اگه یه ترکیب خوب داشته باشه اگه یه تیکه کوچیکم ازش حذف کنی کل نما به هم میخوره....!!!
درمورد اون لوورها هم که اسمشو نمیدونستم بگم که بازم سر حرفم هستم...دلیلایی که آوردی قانع کننده نبود...!!!.......اگه قضیه سود و زیان مطرحه که هیچی...!!!
در مورد بازشوها عالیه که هر دو نوع بازشو گذاشتی...
تغییر جهت پنجره ها هم برای ایجاد تراس نبوده برای ایجاد سایبان بوده...بالکن به این کوچیکی عملکردش فقط میشه جعبه گل که اگه واسه گلدونای اون سمتی هم بذاری عالی میشه...آخه همه جا حامی این گلای زبون بسته ام...به این فکر کردی اگه گلدونا بشکنن طفلیا میمیرن...!!!

ashkanyeganeh
22.03.2013, 11:11
ممنون دوست من که برام توضیح دادی،اما من حاضرم بیشتر از 200 تا نمای تازه کار شده در یک منطقه کوچک بهتون نشون بدم که یا گرانیت کار کردن و یا مرمریت، مرمریت رو حتی به صورت گیوتین یا همون قیچی هم کار میکنن، پس اگه شما جایی سنگ گیوتین توی نما دیدید فکر نکنین که حتمی سنگ آنتیکه ( همون تراورتن باد بر و یا میکسر شده)در ضمن سنگ پلاک رو رزین نمیزنن،اون سنگ آنتیکه که رزین میخوره و میزان براق بودنش بستگی به این داره که چند دست رزین خورده(میشه لطف کنید و بگید سنگ دهبید تراورتنه یا گرانیت،و یا سنگ قرمز عباس آباد)که من بیشتر یاد بگیرم.لازم به یادآوری که من شغلم طراحی و اجرای دکوراسیون داخلیه با تخصص چوب و mdf
و سنگ گرانیت، مرمریت وتراورتن رو میتونم تشخیص بدم(البته نما رو فقط اجرا میکنم نه طراحی) سپاس از وقت دوستانی که جواب دادن

maxpin206
22.03.2013, 14:22
ممنون دوست من که برام توضیح دادی،اما من حاضرم بیشتر از 200 تا نمای تازه کار شده در یک منطقه کوچک بهتون نشون بدم که یا گرانیت کار کردن و یا مرمریت، مرمریت رو حتی به صورت گیوتین یا همون قیچی هم کار میکنن، پس اگه شما جایی سنگ گیوتین توی نما دیدید فکر نکنین که حتمی سنگ آنتیکه ( همون تراورتن باد بر و یا میکسر شده)در ضمن سنگ پلاک رو رزین نمیزنن،اون سنگ آنتیکه که رزین میخوره و میزان براق بودنش بستگی به این داره که چند دست رزین خورده(میشه لطف کنید و بگید سنگ دهبید تراورتنه یا گرانیت،و یا سنگ قرمز عباس آباد)که من بیشتر یاد بگیرم.لازم به یادآوری که من شغلم طراحی و اجرای دکوراسیون داخلیه با تخصص چوب و mdf
و سنگ گرانیت، مرمریت وتراورتن رو میتونم تشخیص بدم(البته نما رو فقط اجرا میکنم نه طراحی) سپاس از وقت دوستانی که جواب دادن

دوست گلم زیاد خودتونو ناراحت نکنین شاید منطقه شما همه مرمریت واسه نماشون استفاده میکنند بنده نگفتم استفاده نمیشه گفتم اصولا تراورتن استفاده میشه
سنگ گیوتینشم باز تو داخلی ها اساستفاده میشه حالا کسی دوست داره بیرون استفاده کنه کسی براش جریمه نمینویسه..!
مقاومت این سنگ در برابر هوازدگی، گازها و بارانهای اسیدی کم است؛ به همین جهت این سنگ را در نمای داخلی ساختمانها به کار می برند. منبع ([Link is only viewabel to registered users]) ([Link is only viewabel to registered users])
حالا شما می تونید مجتمع اداری تجاری ولیعصرو که همین تهران اجرا شده رو ببینین که از مرمر لینک ([Link is only viewabel to registered users])
ولی مقاومت بالایی داشته و قیمتش نیز خیلی غیر معقوله برای نما های مسکونی
سنگ پلاک هم رزین میخورن ولی نه مثل انتیک دستی, تو کارخانه.تا حالا فکر نکردین چرا پشت همون سنگ پلاک چرا براق نیست؟
دوست گرامی اگه اینجا بحثی میشه صرفا برای تبادل اطلاعات و نه هیچ