PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : S.o.s

myreg
04.09.2012, 18:35
سلام دوستان معمار،

من لیسانسم مهندسی شیمیه و میخوام برای ارشد معماری اپلای کنم ( میدونم عجیبه!) البته خوشبختانه دانشگاه هایی هستن که برای امثال من دوره pre master دارن. میخوام با کمک کلاس و کتاب و با تمرین آمادگی نسبی پیدا کنم، اما نمیدونم واحدهای اصلی که باید براشون وقت و انرژیمو بذارم کدوم واحدهای دوره کارشناسین؟ و اینکه با چه کتاب ها یا کلاس هایی باید تمرین کنم؟!!! ... خلاصه خیلی گیجم و واقعا نیاز به کمک دارم!!! :( ... خیلی مرسی

mahmoudz
04.09.2012, 20:05
سلام دوست من.
خوش آمدید.
دوره ی کارشناسی یه سری طرح های معماری هستن. (طرح 2 تا 5)
که طرح 1 در ترم آخره کاردانیه
بهت بگم که طرح 1 تا 3 پدر و مادر معماریه...
کتابهای زیر را حتما برای ارشد معماری روشون خیلی زوم کن.
ایستایی
تنظیم شرایط محیطی
مصالح ساختمان ( کتاب مصالح ساختمانی سام فروتنی حرف نداره و کتاب مصالح ساختمانی سیاوش کباری خوبه) (ولی سام فروتنی خیلی کامل تر توضیح داده)
عناصر و جزئیات (کتاب عناصر و جزئیات دکتر جلیل شاهی بد نیست)
تاسیسات الکتریکی و مکانیکی.
بهت پیشنهاد می کنم که اول از کتاب ایستایی شروع کن چون محاسباتیه و یه مقدار پیشتر روش زوم کن چون خیلی ها این درس رو تو کنکور نمی زنن.
بعد از ایستایی روی زبان عمومی و تخصصی زوم کن ( این درس ها زیاد نمی زنن)
چون این دو درس وقت زیاد می بره در ابتدا از این دروس شروع کن و بعد برو سراغ حفظیات.
البته اگه بخوای برای آزمون سراسری آزمون بدی بهتره بهت بگم که امتحان اسکیسش یه مقدار با آزاد فرق می کنه.
تو سراسری 2 مرحله ایه و بعد از اینکه مرحله ی اول کنکور را پشت سر گذاشتی چند ماه بعد امتحان اسکیسته.
در حالی که دانشگاه آزاد امتحان اسکیس هم تو همون روز می گیره.
امیدوارم موفق باشی....:63:

myreg
04.09.2012, 20:18
واقعا ممنونم از راهنماییتون :)