PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اهل دانشگاهم / روزگارم خوش نیست

sirousb
12.05.2012, 23:09
اهل دانشگاهم
روزگارم خوش نیست
ژتونی دارم
خرده عقلی
سر سوزن شوقی
اهل دانشگاهم پیشه ام گپ زدن است
گاه گاهی می نویسم تکلیف
می سپارم به شما
تا به یک نمره ناقابل بیست
که در آن زندانیست
دلتان زنده شود
چه خیالی چه خیالی می دانم
گپ زدن بیهوده است
خوب می دانم دانشم بیهوده است
اوستاد از من پرسید
چقدر نمره زمن می خواهی
من از او پرسیدم
دل خوش سیری چند
اهل دانشگاهم
قبله ام آموزش
جانمازم جزوه
مشق از پنجره ها می گیرم
همه ذرات وجودم متبلور شده است
درسهایم را وقتی می خوانم
که خروس می کشد خمیازه
مرغ و ماهی خواب است
خوب یادم هست
مدرسه باغ آزادی بود
درس بی کرنش می خواندیم
نمره بی خواهش می آوردیم
تا معلم پارازیت می انداخت
همه غش می کردیم
کلاس چقدر زیبا بود و معلم چقدر حوصله داشت
درس خواندن آن روز
مثل یک بازی بود
کم کمک دور شدم از آنجا
بار خود را بستم
عاقبت رفتم در دانشگاه
به محیط خشن آموزش
و به دانشکده علم سرایت کردم
رفتم از پله کامپیوتر بالا
چیزها دیدم در دانشگاه
من گدایی دیدم در آخر ترم
چیزها دیدم در دانشگاه
من گدایی دیدم در آخر ترم
در به در می گشت
یک نمره قبولی می خواست
من کسی را دیدم
از دیدن یک نمره ده
دم دانشگاه پشتک می زد
من نمی خندم اگر دوست من می افتد
من نمی خندم اگر نرخ ژتون را دوبرابر بکنند
و نمی خندم اگر موی سرم می ریزد
من در این دانشگاه
در سراشیب کسالت هستم
خوب می دانم استاد
کی کوئیز می گیرد
برگه حذف کجاست
سایت و رایانه آن مال من است
تریا، نقلیه و دانشکده از آن من است
ما بدانیم اگر سلف نباشد
همگی می میریم
و اگر حذف نباشد
همگی مشروطیم
نپرسیم که در قیمه چرا گوشت نبود
کار ما نیست شناسایی مسئول غذا
کار ما نیست شناسایی بی نظمی ها
کار ما شاید اینست که در مرکز پانچ
پی اصلاح خطاها برویم
.
.
.
اهل دانشگاهم
رشته ام علافی‌ست
جیب‌هایم خالی ست
پدری دارم
حسرتش یک شب خواب!
دوستانی همه از دم ناباب
و خدایی که مرا کرده جواب.
اهل دانشگاهم
قبله‌ام استاد است
جانمازم نمره!
خوب می‌فهمم سهم آینده ی من بی‌کاریست
من نمی‌دانم که چرا می‌گویند مرد تاجر خوب است و مهندس بی‌کار
وچرا در وسط سفره ما مدرک نیست!
((چشم ها را باید شست
جور دیگر باید دید))
باید از آدم دانا ترسید!
باید از قیمت دانش نالید!
وبه آنها فهماند که من اینجا فهم را فهمیدم
من به گور پدر علم و هنر خندیدم!
کار ما نیست شناسایی هردمبیلی!
کار ما نیست جواب غلطی تحمیلی!
کار ما شاید این است
که مدرک در دست
فرم بی‌گاری هر شرکت بی‌ پیکر را
پر بکنیم

saray
13.05.2012, 02:51
همیشه برای من سواله که یک دانشجو وقتی برای اولین بار میخواد بره سرکار....سابقه از کجا بیاره؟؟؟بلاخره یکی باید بهش اعتماد کنه که سابقه کاری هم پیدا کنه:gaah::p7977cujr38iyymsu8:

hesamer
13.05.2012, 16:00
در هر صورت اولین پروژه باید با پارتی بازی و آشنا یا شانس اعتماد کردن باشه.... بقیه اش دیگه کار میاد سراغ شما / مهندس نباید در مورد کمبود شغل و بازار کار خراب و این صحبت ها دغدغه ای داشته باشه که... زشته

اگر از اون دسته هستید که میخواید کارمند باشید هیچ حرفی واسه زدن نمیمونه... خواهش میکنم کارمند نشید. خواهش...

به خدا پول دراوردن و بازار کار برای مهندس معمار و عمران نباید اصلا کار سختی باشه... ببخشید ولی در غیر این صورت بی عرضه بودن مهندس و روابط پایینش رو میرسونه....

کاش یه تاپیک راجب برخورد اجتماعی مهندسین بزنیم :63: هرکی یه تجربه ای میریزه

Mehraz
13.05.2012, 17:03
در هر صورت اولین پروژه باید با پارتی بازی و آشنا یا شانس اعتماد کردن باشه.... بقیه اش دیگه کار میاد سراغ شما / مهندس نباید در مورد کمبود شغل و بازار کار خراب و این صحبت ها دغدغه ای داشته باشه که... زشته

اگر از اون دسته هستید که میخواید کارمند باشید هیچ حرفی واسه زدن نمیمونه... خواهش میکنم کارمند نشید. خواهش...

به خدا پول دراوردن و بازار کار برای مهندس معمار و عمران نباید اصلا کار سختی باشه... ببخشید ولی در غیر این صورت بی عرضه بودن مهندس و روابط پایینش رو میرسونه....

کاش یه تاپیک راجب برخورد اجتماعی مهندسین بزنیم :63: هرکی یه تجربه ای میریزه
پیشنهاد خوبیه
امروز این تاپیکو میزنم

saray
13.05.2012, 18:05
نه خدارو شکر من این مشکلو ندارم.....یعنی اصلا مشکل ندارم....چون روابط اجتماعی شدیدی دارم و فوق العاده فعالم.....

برای بعد از فارغ التحصیلیم نگران نیستم....اصلا .....شخصا معتقدم که این که میگن کار نیست قابل درک نیست....کار هست ادمش باید باشه

ولی چیزی که گفتم مشکلیه که خیلی ها ازش گلایه دارن

sirousb
13.05.2012, 18:44
نه خدارو شکر من این مشکلو ندارم.....یعنی اصلا مشکل ندارم....چون روابط اجتماعی شدیدی دارم و فوق العاده فعالم.....

برای بعد از فارغ التحصیلیم نگران نیستم....اصلا .....شخصا معتقدم که این که میگن کار نیست قابل درک نیست....کار هست ادمش باید باشه

ولی چیزی که گفتم مشکلیه که خیلی ها ازش گلایه دارن
لطفا احساسی برخورد نکنید کمی آهسته و پیوسته حرکت کنید. بیاید وارد بازار کار بشید بعد اگر واقعا کار در خورد شان و شخصیت و میزان تحصیلاتتونو پیدا کردید بگید کار هست یا نیست:63:
تعریف از کار برای شما دوستان عزیز چیه؟ دقیقا چیو کار حساب میارید ؟ یک کار مناسب (چه آزاد چه دولتی) نشانه هاش برای شما چیه ؟ میزان درآمد کافی برای شما چیه ؟

saray
13.05.2012, 19:11
من احساسی برخورد نکردم.....من الان دانشجو هستم و قبل از این چندین بار کار کردم اما نه در رشته ی خودم ..چون در رشته خودم نبوده و قتمو میگرفت کار رو رها کردم...و بعد از اون هم خودم نخواستم کار کنم تا درسمو بخونم.....اگه الان بخوام کار کنم قطعا وارد دفاتر مشاورتی یا طراحی میشم که بتونم تجارب اجرایی کسب کنم تا بعدها بتونم ازشون استفاده کنم که موقعیتش هست ولی بازم خودم نمیخوام.....میخوام ازادانه در س بخونمو و فقط در رشته خودم وارد کار بشم....

ممکنه برای خیلی ها تعریف از کار صرفا وارد شدن به فعالیتی باشه که درامد دلخواهشون رو در پی داشته باشه و مهم نباشه که 8 ساعت در روز یا بیشتر رو از کاری که میکنن لذت میبرن یا نه......

اما من شخصا فعالیتی رو که در راستای رشته ی خودم باشه و بتونم اموخته هامو به صورت درست بکار ببرم و حتما ازش راضی باشم یعنی برام لذت بخش باشه رو به هر چیزی ترجیح میدم...ارائه همچین فعالیتی قطعا خالی از مزد و بهره نیست....
من رویا پرداز نیستم....اما دنبال کار توی دفاتر فنی رایج نیستم!!!!!!!!!!!! کاملا صبورم برای اینکه شرایط راه انداختن کاری که میخوام رو به دست بیارم......به دنبال فعالیت مفید درامد خوبی هم میاد

sirousb
13.05.2012, 22:34
اگه الان بخوام کار کنم قطعا وارد دفاتر مشاورتی یا طراحی میشم که بتونم تجارب اجرایی کسب کنم تا بعدها بتونم ازشون استفاده کنم که موقعیتش هست ولی بازم خودم نمیخوام

همین یک جمله از حرفهاتون برام کافی بود.
وقتی هر خانم (عمدتاً) و یا آقا (ندرتاً) حاضر میشه با حقوق ماهی 150 الی 200 هزار تومان بره تو دفتر فنی ، مشاوره ای و امثالهم کار کنه چند مشکل پیش میاد :1- رسیدن حقوق یک مهندس به زیر حد حتی قانون کار 2- بیمه نشدن (کاری که آرزوی هر کافرمایی در قبال کارمندش هست) 3- گرفتن فرصت شغلی از افرادی قدر تحصیلات و آموخته های خودشونو می دونن. باقی مواردم بمونه مربوط به دولت و مملکت میشه ترجیح میدم نظری ندم .

saray
13.05.2012, 23:00
مخالفم از این جهت که یه دانشجو قطعا با یک مهندس برابر نیست...و تاثیر کارکردن یک دانشجو روی حقوق یک مهندس اشتباهه ...باید این اشتباه رو تصحیح کرد نه جلوی کار کردن یک دانشجو رو گرفت

sirousb
13.05.2012, 23:10
مخالفم از این جهت که یه دانشجو قطعا با یک مهندس برابر نیست...و تاثیر کارکردن یک دانشجو روی حقوق یک مهندس اشتباهه ...باید این اشتباه رو تصحیح کرد نه جلوی کار کردن یک دانشجو رو گرفت
پس حداقل امیدوارم اساتید محترم بتونن دانشجویان عزیزو توجیه کنند که اول جهت کار آموزی باید وارد محیط کارگاهی و اجرایی بشن تا وارد محیط مشاوره ای و دفتر فنی !!
وقتی داخل دفاتر فنی و مهندسین مشاور یک دانشجو حضور داره و فرق بین تیر و ستون و تیرچه و کلاف عرضیو نمی تونه از نزدیک تشخیص بده و نشسته داره نقشه های اجرایی سازه رسم میکنه پس باید تاسف خورد برای نظام آموزشی و مهارت یابی . (جسارت نشه مخاطب شما نیستید توضیحات من مشکلاتی هست که از دید خودم تو دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور حس کردم)

Mehraz
13.05.2012, 23:13

چه بخوایم چه نخوایم متاسفانه تاءثیرشو میذاره و بهتره بگم گذاشته
به قول یکی معمارا خودشون یه کاری کردن که بعضی وقتا توی بنایی که طراحی کردن میبینن یه کولرساز بیشتر ازونا میگیره
و فقط و فقط تقصیر خودشونه
درسته که یه دانشجو باید با مهندس فرق کنه ولی مرزی که وجود نداره فرد در زمان تحصیل شروع به کار میکنه همونجا هم که مشغوله کم کم فارغ التحصیل میشه ولی چون مرزی نیست حقوقش چندان توفیری نمیکنه
بازم میگم تقصیر بعضی ازین معماراس که خیلی خودشونو ارزون کردن و نمیدونن که با این کار وجه کارو دارن خراب میکنن

saray
14.05.2012, 00:13
دقیقا همینه.....منه مهندس هیچ وقت قبول نمی کنم توی دفتر مشاورتی ساده کار کنم..اما منه دانشجو شاید فعلا اینو بپذیرم....صرفا برای کسب تجربه نه برای کار و درامد.... این مهندس هست که باید جایگاه خودشو بدونه و خودشو ارزون نفروشه......