PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کافی شاپ Meltino...

arch_1
25.04.2012, 00:23
کافی شاپ Meltino توسط گروه معماری LOFF در شهر براگا در کشور پرتغال طراحی و اجرا شده است. اجرای این پروژه در سال 2010 به پایان رسید.
ایده ی طراحی این کافی شاپ از دانه های قهوه الگوبرداری شده است. این الگوبرداری در حجم دیوار و سقف اجرا شده است. وجود حفره درون دیوار و عبور نور از داخل آن ها، فضای متفاوتی را پدید آورده است. دیوارهای اجرا شده در این کافی شاپ به صورت دو لایه می باشد.

برای پوشش دیوارها، سقف و بالکن، از MDF استفاده شده است. انتخاب رنگ سفید و قهوه ای در این کافی شاپ به دلیل ارتباط این کافی شاپ با قهوه و همچنین بازتابی از نور می باشد.
مبلمان این کافی شاپ با توجه به اصول زیبایی شناسی و همچنین فراهم آمدن محیطی راحت و آرام انتخاب شده است. برای روشنایی فضای کافی شاپ Meltino در روز به بهترین نحو از نور خورشید بهره برداری می شود و در شب نیز، برای ایجاد تعادل در روشنایی فضا، از روشنایی غیر مستقیم توسط لامپ های LED استفاده می شود.

[Link is only viewabel to registered users]
[Link is only viewabel to registered users]

mahsaz
25.04.2012, 13:37
آدم فکر میکنه داخل حجمی از پنیر نشسته!!!....خوشم نیومد...

arch_1
25.04.2012, 13:44
آدم فکر میکنه داخل حجمی از پنیر نشسته!!!....خوشم نیومد...

من از اینکه در این اثر از باز شوهای مربع شکل یا دایره وار متداول استفاده نشده یک جورایی این کار رو یه کاره جدید میدونستم و خوشم اومد
اما دوست من نظرتون ارزشمنده حد اقل برای من :ds6a5d:

mahsaz
25.04.2012, 13:47
من از اینکه در این اثر از باز شوهای مربع شکل یا دایره وار متداول استفاده نشده یک جورایی این کار رو یه کاره جدید میدونستم و خوشم اومد
اما دوست من نظرتون ارزشمنده حد اقل برای من :ds6a5d:

از مطلبایی که میذاری ممنون...خوشم میاد...
منظورم طرح این کافی شاپ بود...من اکثرا کارا رو نقد میکنم...

arch_1
25.04.2012, 13:54
از مطلبایی که میذاری ممنون...خوشم میاد...
منظورم طرح این کافی شاپ بود...من اکثرا کارا رو نقد میکنم...

ممنون این حسن نظر شماست ... من هم همیشه از مطالبت جذابتون استفاده میکنم ...

از نقدتون ممنونم ... متوجه شدم که منظورتون طرح کافی شاپ بود .راستش من هم شباهتی بین دانه قوه و طرحش ندیدم اما خوب شما درست میگید شبیه پنیر هم میتونه باشه .
از اینکه برای پست های من و باقی دوستان وقت میذارید سپاسگزارم .نقدتون نشون میده که به پست ها توجه میکنید و این از نظر من یه نوع احترام هستش ...:ds6a5d:

malihehh
26.04.2012, 00:15
خیلی ایده جالبیه ولی احساس می کنم تو استفاده از این کانسپ یکم زیاذه روی شده.....یعنی ریز دانه های فضا زیاده ...اگر حفره ها یکم منسجم تر بود شاید بهتر می شد

arch_1
26.04.2012, 00:28
خیلی ایده جالبیه ولی احساس می کنم تو استفاده از این کانسپ یکم زیاذه روی شده.....یعنی ریز دانه های فضا زیاده ...اگر حفره ها یکم منسجم تر بود شاید بهتر می شد

اول اینکه ورودتون رو به جمع نقش نگاری ها تبریک میگم ... ممنون که نظر دادین نظرتون برامون واقعا ارزشمنده ...امیدوارم این حضور تداوم داشته باشه .
گفته ی شما کاملا درست و متین هستش اما فکر نمیکنید اگر به قول خودتون حفره ها منسجم تر بود فضا یا زیادی تنگ احساس میشد یا زیادی باز .اون وقت جداره ای تعریف نمیشد ...
البته این دیدگاه منه که تنها اختلاف سلیقه هستش نه اختلاف نظر :ds6a5d:

malihehh
26.04.2012, 00:39
اول اینکه ورودتون رو به جمع نقش نگاری ها تبریک میگم ... ممنون که نظر دادین نظرتون برامون واقعا ارزشمنده ...امیدوارم این حضور تداوم داشته باشه .
گفته ی شما کاملا درست و متین هستش اما فکر نمیکنید اگر به قول خودتون حفره ها منسجم تر بود فضا یا زیادی تنگ احساس میشد یا زیادی باز .اون وقت جداره ای تعریف نمیشد ...
البته این دیدگاه منه که تنها اختلاف سلیقه هستش نه اختلاف نظر :ds6a5d:

ممنونم ازتون.
فکر می کنم مشکل این طرح (البته از نظر من)اینه که تمام جداره ها و سقف مجموعه یک شخصیت دارن. هر جداره یا حداقل بعضیاشون می تونست شخصیت مخصوص به خودشو داشته باشه ...که همین کیفیتی که میگید باز بودن رو تداعی کنه یا برعکسش صلب بودن.منطورم از انسجام یک بازشو بزرگ نیست..فقط یکم از این حالت قرارگیری تصادفی حفره ها خارج شه

arch_1
26.04.2012, 00:40
ممنونم ازتون.
فکر می کنم مشکل این طرح (البته از نظر من)اینه که تمام جداره ها و سقف مجموعه یک شخصیت دارن. هر جداره یا حداقل بعضیاشون می تونست شخصیت مخصوص به خودشو داشته باشه ...که همین کیفیتی که میگید باز بودن رو تداعی کنه یا برعکسش صلب بودن.منطورم از انسجام یک بازشو بزرگ نیست..فقط یکم از این حالت قرارگیری تصادفی حفره ها خارج شه

کاملا درسته .:ds6a5d:

maxpin206
26.04.2012, 15:32
به نظر منم تو ایجاد حفره ها زیاد روی شده حداقل باید ترکیبی با یک طرح دیگه دیده بشه

pishgam
02.11.2012, 18:53
کار قشنگ بود با توجه به سبک و قابل تغییر بودن این نوع طرح ها