PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پردیس سینمایی ملت شاید یک کپی cut شده از مرکز آموزشی رولکس در سوئیس و با کمی تغییرات

ramin_mir
28.06.2011, 13:27
دوست عزیزمان نقش و نگار امروز مطلبی جالبی راجع به مرکز آموزشی رولکس در سوئیس نوشته بودند و عکس های این مرکز برای من تداعی پردیس پارک ملت کار رضا دانشمیر را کرد

مرکز آموزشی رولکس در سوئیس

[Link is only viewabel to registered users]

پردیس سینمایی

Mehraz
28.06.2011, 13:56
اتفاقا زمانی که مطلبو داشتم توی سایت میذاشتم همین فکرو کردم اما وقتی زمان کارها رو مقایسه کردم دیدم اینطور نبوده
پردیس سینمایی ملت از سال ۸۵ شروع به ساخت کرد سال ۸۷ ساختش تموم شد ولی مرکز رولکس سال ۲۰۱۰ بازگشاییش بوده
این تاریخا باعث شد به فکرم شک کنم
موضوع دیگه اینکه این طرح فرم خیلی پیچیده ای نیس که فقط بخواد به ذهن یک نفر برسه
من که امیدوارم هیچ مهندسی دست به تقلید چشم و گوش بسته نزنه
موفق باشید :riz304:

پردیس سینمایی

مرکز رولکس

ramin_mir
28.06.2011, 17:06
من هم اول این فکر را کردم ولی دیدم که این طرح برنده اول مسابقه لوزان سویس در سال 2005 شده و این طرح بعد از این مسابقه انتشار یافته یعنی تقریبآ یکسال و نیم قبل از پردیس
من هم امیدوارم که واقعآ این طرح تقلیدی نباشد

sihingayob
05.07.2012, 17:13
اصلا این کار جناب آقای مهندس دانشمیر با مرکز رولکس قابل مقایسه نیست.
واقعا کار آقای دانشمیر درسته حرف نداره.:riz304:

Mehraz
05.07.2012, 19:27
اصلا این کار جناب آقای مهندس دانشمیر با مرکز رولکس قابل مقایسه نیست.
واقعا کار آقای دانشمیر درسته حرف نداره.:riz304:

ولی اجراش خیلی سطح پایین و بی سلیقه اس
حتی ستونا و بادبندا با یه رنگ تیره بد رنگه
نمیدونم توی ایران یعنی معمار اینقدر هم نفوذ نداره که نذاره این کثیف کاریا توی کارش بشه؟

hesamer
09.07.2012, 16:32
درست نیست این چندتا کار خوب و انگشت شمار که توی چند وقت گذشته داشتیم رو زیر سوال ببریم و تخریب کنیم...

hrs2004
29.07.2012, 15:45
کاربسیارفوق العاده ای است ودر جزئیات هم کار بدی نشده . لطف کنید نظرات درستی بدهید اینطور ی سطح علمی پایین خودرانشان می دهید. تحلیل درست درمان.

Mehraz
29.07.2012, 23:32
کاربسیارفوق العاده ای است ودر جزئیات هم کار بدی نشده . لطف کنید نظرات درستی بدهید اینطور ی سطح علمی پایین خودرانشان می دهید. تحلیل درست درمان.

علت ضعیف بودن ایران در امر اجرا همینه که حتی اهل فن هم توان شنیدن نقد ندارند و همیشه به کوچکترین چیزها مغرور میشیم
نقد کردن تخریب نیست
باید نقد کرد تا نواقصی که در کار میبینیم در کارهای بعدی به کرات نبینیم
همین!

A.r.k
30.07.2012, 07:23
ولی اجراش خیلی سطح پایین و بی سلیقه اس
حتی ستونا و بادبندا با یه رنگ تیره بد رنگه
نمیدونم توی ایران یعنی معمار اینقدر هم نفوذ نداره که نذاره این کثیف کاریا توی کارش بشه؟

مهراز عزیز با نظر شما موافقم ولی یه مقدار نقدتون شبیه له کردن بود. در نشانه شناسی گفته شما میشه گفت علاوه بر نقد به نوعی انزجارتون رو از این نوع معماری نشون میده، البته شکی ندارم که نظر کارشناسی دادین اما فکر میکنم شایسته تره که نقد ما به گونه ای باشه که صرفا بازتاب اطلاعات کارشناسی ما باشه و از علایق و نظرات شخصی به دور باشه...
با این وجود به شما حق میدم، قرار نبوده که شما صرفا نقد کنید، احساس میکنم بخشی از اون میتونه دردودل باشه که چرا آثار معاصر ما اون مفهوم و زیبایی و اصالت رو نداره...
متاسفانه اکثر دانشجویان ما ظاهر پسندند و با دیدن آثاری فاخر!! (منظور با کلاس) شدیدا به وجد میان!! بحث من راجع به این اثر نیست ولی روایت تلخیست که برخی آثار تیری بر قلب یک معمار ایرانیست!! تیشه به ریشه ات میزند، آن موقع تو به وجد می آیی!! کاش این به وجد آمدن مختص عوام بود، درد اینجاست که دانشجویان معماری با وجود این آثار احساس غرور می کنند.

Mehraz
30.07.2012, 09:40
مهراز عزیز با نظر شما موافقم ولی یه مقدار نقدتون شبیه له کردن بود. در نشانه شناسی گفته شما میشه گفت علاوه بر نقد به نوعی انزجارتون رو از این نوع معماری نشون میده، البته شکی ندارم که نظر کارشناسی دادین اما فکر میکنم شایسته تره که نقد ما به گونه ای باشه که صرفا بازتاب اطلاعات کارشناسی ما باشه و از علایق و نظرات شخصی به دور باشه...
با این وجود به شما حق میدم، قرار نبوده که شما صرفا نقد کنید، احساس میکنم بخشی از اون میتونه دردودل باشه که چرا آثار معاصر ما اون مفهوم و زیبایی و اصالت رو نداره...
متاسفانه اکثر دانشجویان ما ظاهر پسندند و با دیدن آثاری فاخر!! (منظور با کلاس) شدیدا به وجد میان!! بحث من راجع به این اثر نیست ولی روایت تلخیست که برخی آثار تیری بر قلب یک معمار ایرانیست!! تیشه به ریشه ات میزند، آن موقع تو به وجد می آیی!! کاش این به وجد آمدن مختص عوام بود، درد اینجاست که دانشجویان معماری با وجود این آثار احساس غرور می کنند.
کاملا حرفتون درسته ولی نقد من از پیمانکار این طرح بوده نمیدونم چرا اینقدر جبهه گیری در پی داشته معلومه پیمانکاری از حرفه های پر طرفداره:au:
من کار آقای دانشمیرو تحسین می کنم و حرفی روی طرحشون نمیزنم ولی ناراحتی من از اینه که چرا به قول دوستان همین معدود طرحای خوب باید اینجوری اجرا بشه
و متاسفم ازینکه نه تنها بین دانشجوها بلکه بین برخی اساتید هم همین حس وجد آنی وجود داره
کاش روزی برسه که وقتی خودمون حرفی برای گفتن داریم با قدرت بزنیم نه اینکه راضی بشیم به چیزی که ایجاد شده
و بیشتر ازین متاسف میشم که حتی نمیتونیم حرف همدیگرو درست برداشت کنیم
اگر انتقاد از اجرای یک کار تخریب و زیر سوال بردن به حساب میاد پس نباید توقع بیشتری از اوضاع معماری کشورمون داشته باشیم
تعصب همه جا باعث خسران میشه
ممنونم ازینکه حداقل شما با انصاف بیشتری حرف بنده رو برداشت کردید جای بسی امید است:63:
موفق باشید

mahsaz
12.08.2012, 22:40
سینمایی پارک ملت -Fluid Motion Atchitects ([Link is only viewabel to registered users]) -رضا دانشمیر و کاترین اسپریدونف

[Link is only viewabel to registered users]مجتمع سینمائی پارک ملت ، ناحیه ی 3 شهری (وابسته به شهرداری) تهران در یک قطعه زمین طویل و گسترده با فضای 6000متر مربع در جنوب شرق پارک ملت طراحی و ساخته شده است . با مجموع زیر بنای 15400متر مربع ، این پروژه 4 سالن فیلم می باشد که هر سالن 300 نفر را در بر می گیرد و یک سالن اجرای کوچک با گنجایش 30 نفر ، همراه با فضا های نمایشگاهی ، رستوران ، کافی شاپ ، کتابفروشی ، دفاتر و سرویس های بهداشتی.
راجع به فرم مجهول و کشیده مکان و امکان جای دادن 2 سالن فیلم روی طبقه همکف و 2 سالن فیلم دیگر در زیر زمین ، سازمان فضائی پروژه برای ارائه دادن یک ایده ( وسعت ، فضا ) در تطابق با برنامه فیزیکی و ساختار پروژه و همچنین دادن فعل و انفعال با ماهیت زیست محیطی عالی معین کرده است . از این رو ، از طریق ارتباط شیب های چرخشی 2 سالن فیلم همراه با یکدیگر ، یک میدان وسیع سرپوشیده (ایوان) بوجود آورده اند . مکانی که دست آورد اصلی این پروژه برای شهر می باشد و یک مکان برای گفتگو ، برای تبادل ایده ها و فکر ها ، برای بر گزاری مراسم ها و دیگر رویدادهای خاص خواهد بود . ویژگی های اصلی پروژه می توانند در 5 موضوع اصلی خلاصه شوند . 1. پیدا کردن مکان های گمشده در شهر برای ترمیم کردن آن ها برای مکان های شهری فعال 2. توافق با محیط زیست پارک و چشم انداز کوه ها در شمال تهران 3. یکپارچگی معماری ، ساختار و برنامه 4. خلق یک گفتگو با شهر در میان تولید مکان های باز شهری (ایوان) 5. مطرح سازی موضوع حرکت (جنبش)و زمان در میان ایجاد یک ساختار انعطاف پذیر و متغییر در طول پروژه از طریق بکار گرفتن شیب های کلی؛ قدرت تحرک و پویائی و تغییر هر دو به طور ادراکی و واقعی ارائه داده شده اند .

mahsaz
12.08.2012, 22:42
منبع : [Link is only viewabel to registered users]

آریان
28.09.2012, 13:40
چرا این عکس ها باز نمیشن

sirousb
28.09.2012, 13:55
چرا این عکس ها باز نمیشن
به دلیل اینکه از روی سروری که آپلود شده بودن پاک شدن

nima karimkhani
02.03.2013, 23:58
طراحی جدیدم داره آقای دانشمیر اینم قشنگه توی الهیه.